eskort samsun

ÜNYENETHABER

CHP KADINLARINDAN ”HAYIRLI”KUTLAMA

CHP KADINLARINDAN ”HAYIRLI”KUTLAMA
08 Mart 2017 - 15:17

gh

“Bugün Dünya 8 Mart Emekçi Kadınlar Yıldönümü; Kadının ve Emek Mücadelesini adanmış bugünü Ne Yazık ki, Kadına Şiddetinin kadına eşitsizliğin, adaletsizliğin gölgesinde bir gün olarak anıyoruz….

160 Yıl önce bugün New York’ta kırk bin dokuma işçisi kadının, kapitalizmin dayattığı düşük ücret, uzun ve ağır çalışma koşullarına karşı direnişin 129 kadın işçinin yanması ile sonuçlanmıştır. O günden bu yana 8 Mart Tüm Dünyada kadına ve emek mücadelesine adanmıştır. Bugün kadınların cinsiyetten kaynaklanan her türlü ayrımcılığa, eşitsizliğe ve şiddete karşı baş kaldırdıkları gündür.

Ne yazık ki 2017 Türkiyesi’nde   biz kadınlar açısından gelinen nokta hiçte iç acıcı değil; Ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda hala eşitlik mücadelesi veren bizler 8 MART’ın çıkış noktasının ötesinde bugün ülkemizde bambaşka bir tehlike ve kaygılarla yüz yüzeyiz.

Emeğimizin özgürlüklerimizin bugüne dek kazanılmış her türlü haklarımızın ötesinde LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZ VE ÜLKEMİZ TEHDİT ALTINDA biz kadınlardan Cumhuriyetle tanıştığımız  laik yaşamdan çağdaş ve eşit birey olma yolunda kavuştuğumuz kazanımlarından zorlu mücadelelerle giriştiğimiz haklarımızdan vazgeçmemiz isteniyor!….

Bilinsin ki; KADINLARIN KARARI HAYIR!!

Kadın-Erkek eşitliğine inanmadığını açıkça söyleyen bir anlayışın, bütün yetkileri tek başına ele geçirdiğine sırf bu alanda geriye gidişi öngören

BİZ KADINLARIN KARARI HAYIR!!

Kadının adının olmadığı Anayasa Paketi ile geri dönüşü olmayan bir tuzağın içini biz çekinmek isteniyoruz, KADINLARIN KARARI HAYIR!!

Son 10 yılda 482 bin 985 kız çocuğu zorla evlendirilmiş son 15 yılda cinsel istismar %434 artmıştır. 143 Bin 62 kız çocuğu okula devam etmemiştir. Artık çocuk işçiler, çocuk gelinler, öğrenci çocuklar tarikat yuvalarında yanmasın, tacize tecavüze uğramasın diye,

KADINLARIN KARARI HAYIR!

Canımız istediğimizde kahkaha atalım, sokağa da çıkalım, parka da gidelim, kimse bize iffetsiz demesin! İstediğimiz kadar çocuk doğuralım ya da doğurmayalım kimse bize eksik kadın demesin! Haksızlıklara ses verelim, Biz biliyoruz ki; 16 Nisan en çok kadınlar için önemli; YA GÜNEŞİN AYDINLIĞI!.. YA ORTA ÇAĞ KARANLIĞI!.. İşte bu yüzden,

KADINLARIN KARARI HAYIR!

Haydi Kadınlar sesimizi gücümüzü birleştirelim; EŞİT VE ÖZGÜR GÜNLER İÇİN KUCAKLAŞIP GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE İNŞA EDELİM. 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYOR, SEVGİ VE SAYGILARIMIZI SUNUYORUZ.”

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-