eskort samsun

ÜNYENETHABER

Öğrenmenin Yaşı Yok

Öğrenmenin Yaşı Yok
09 Mart 2017 - 22:51

ogrenmenin_yasi_yok
Ordu’da imkansızlıklar sebebiyle okula gidemeyen ve okuma-yazma öğrenme fırsatı bulamayan ve yaşı 60’ı, 70’i geçen kadınlar okuma yazma kurslarının yolunu tuttu

ORDU – Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları Ünye şubesinde açılan okuma yazma kursuyla yaşları 28 ile 71 arasında değişen 16 kursiyer, okuma yazma öğrenecek olmanın heyecanını yaşıyor.
İmkansızlıklar sebebiyle okula gidemeyen ve okuma-yazma öğrenme fırsatı bulamayan kadınlar, yaşlarına bakmadan okuma-yazma kurslarının yolunu tuttu. Ünye ilçesinde açılan okuma-yazma kursunda yaşları 60’ı, 70’i bulan nineler kursa başladı. Kursa katılan Halise Aydın (71), “Köyde mevcut işlerden dolayı okula gidemedim ve okuma yazmayı bu yaşıma kadar ertelemek zorunda kaldım ancak okuma hevesi hep içimdeydi. 61 yaşında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim, şimdi de okuma yazmayı öğrenmeye çalışıyorum. Bizlere bu imkanı sağlayanlardan Allah razı olsun” dedi.
Kursun açılmasına vesile olan herkese teşekkür eden kursiyer Dudu Bayıroğlu, “Ailemiz bizi okula göndermediği için hiçbir şey bilmeden bu yaşa geldik. Kursa gelen arkadaşları görünce ben de heveslendim ve başladım. Böyle bir kursu neden daha önce açmamışlar? Güzel şeyler öğreneceğim için çok mutluyum. Bu hizmeti bize sunanlardan Allah razı olsun. Emek veren herkese bol bol dua ediyorum” diye konuştu.
Küçük yaşta evlilik ve kız çocuğu okumaz anlayışı yüzünden okula gidemediğini söyleyen kursiyer Havva Kılıç ise “Çocukları büyütelim derken okumayı öğrenemedik. Okuma yazma arzusu hep içimdeydi. Bu kursu araştırdım ve başladım. Böyle önemli bir hizmeti sunanlara teşekkür ediyorum” dedi.
6 Mart’ta başlayan ve hafta içi her gün 09.00- 12.00 saatleri arasında verilen ‘1. Kademe Okuma Yazma Kursu’ 14 Nisan’da sona erecek.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-