eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, Ulubey, Gürgentepe ve Gölköy İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Balkanlıoğlu, Ulubey, Gürgentepe ve Gölköy İlçelerini Ziyaret Etti
13 Mart 2017 - 13:19

jk

Vali İrfan Balkanlıoğlu, bazı incelemelerde ve iade-i ziyaretlerde bulunmak üzere Ulubey, Gürgentepe ve Gölköy ilçelerine ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Ulubey Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kaymakam Ahmet Turan Erdem, Belediye Başkan Vekili Kadir Varol, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Bayram Acer, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Ali Garip ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Vali Balkanlıoğlu, Afyon Sinanpaşa Kaymakamlığı görevinden Ulubey Kaymakamlığı görevine atanan Ahmet Turan Erdem’e yeni görevinde başarı dileğinde bulunarak, ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.

Kaymakam Erdem, ilçenin tarihçesi, coğrafi durumu, nüfus, idari-sosyal durum, eğitim-öğretim, kültür, sosyal ve kültürel faaliyetler, hayvancılık, ulaşım-haberleşme-alt yapı durumu, güvenlik-asayiş, devam eden yatırımlar, sosyal yatırımlar ve sorunlarla ilgili bilgi verdi.

Kaymakam Ahmet Turan Erdem’e teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, Ulubey İlçe ziyaretinin ardından Gürgentepe’ye hareket etti. Gürgentepe Kaymakamlığı önünde Kaymakam Abdulkadir Umut Kasman, Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, İlçe Jandarma Komutanı jandarma Üsteğmen Mahir Yağmur, İlçe Emniyet Amiri Nurettin Yılmazer ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Kaymakam Abdulkadir Umut Kasman’dan ilçenin tarihçesi, coğrafi konumu, eğitim, sağlık, tarım, güvenlik, kültür-turizm, Doka projeleri, SYDV yardımları ve projeleri ile yapımı devam eden yatırımlar konusunda bilgi aldı.

Gürgentepe’nin Ordu’nun en yüksek ikinci ilçesi ve Ordu’nun güzel ilçelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, Kaymakam Abdulkadir Umut Kasman’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Bizler Devleti temsil ediyoruz. Vatandaşların her türlü şikayet ve taleplerini alarak, çözüme kavuşturmak için gayret gösterilmeli” diye konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun incelemeler ve iade-i ziyaretler kapsamında son durağı ise Gölköy İlçesi oldu. Burada Kaymakam Tuncay Kaldırım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğan Bozkurt, İlçe Emniyet Müdür Vekili Beytullah Bakıcı ve  kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Balkanlıoğlu, İlçe Kaymakamı Tuncay Kaldırım’a yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu ve ilçe ile ilgili brifing aldı.

Ziyaretler sonunda bir değerlendirme yapan Vali Balkanlıoğlu, ziyaretler kapsamında ilçelerin genel sorunlarının gözden geçirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Ulubey, Gürgentepe ve Gölköy ilçelerini ziyaret ettik. Buraların Kaymakamlarına iade ziyarette bulunmak, hem de ilçelerin genel sorunlarını bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulduk. Baharın başladığı bugünlerde, birçok tarımsal faaliyetler de başlıyor. Tarım ve hayvancılıkla geçinen bu bölgelerde insanların devletten bazı beklentileri var. Bu konuyla ilgili arkadaşlarımızla görüş alışverişinde bulunduk. Biz Ordu’yu her açıdan turizme açmak istiyoruz. Her ilçenin de kendisine göre güzellikleri var, gezmeye görmeye değen yerleri var. Bu konuda hem belediye başkanlarımızın, hem de kaymakamlarımızın çalışma yapmasını istedik. Bu güzellikleri bizlere ileterek envanterimize alalım istedik. Böylelikle ilimize gazete ve televizyonlardan çeşitli programlar için gelenler olduğunda, sadece belli yerlere değil de buralara da insanları götürüp tanıtımının yapılmasını sağlamak istiyoruz.”

 uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-