eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünyeli Minik Arda Umut Bekliyor

Ünyeli Minik Arda Umut Bekliyor
14 Mart 2017 - 13:44

hj

Ordu’nun Ünye ilçesinde ikamet eden Güler ailesinin minik ferdi Arda, beynindeki tümör ile mücadele etmeye çalışıyor. Yaklaşık 9 ay önce bayram sabahında başının ağrıdığını belirten ve Ünye Devlet Hastanesine götürülen 4 yaşında ki minik Arda için doktorlar, medulabilaston beyin tümörü teşhisi koydu. Ameliyata alınan ve hayatı kaybetme riski olduğu ifade edilen minik Arda yaşam savaşını kazanırken, aile uzun süren tedaviler sonucu maddi ve manevi dara düştü.

Yaşadıkları süreci anlatan 2 çocuk annesi Dilek Güler, 9 ay önce tanıştıkları bu hastalık nedeniyle kendisinin işi bırakmak zorunda kaldığını ve inşaatta çalışan eşinin maaşının giderlere yetmediğini ifade ederek yardım talebinde bulundu. Anne Güler, “Hastalık teşhisi konulduktan sonra oğlumun ameliyata alınması gerektiği söylenildi. Yüzde 1 yaşama şansı ve ertesi güne kalsa da ölme ihtimali bize söylendi. Ailemiz için çok zor bir durumdu. 7,5 saat süren ameliyattan sonra 18 gün yoğun bakımda kaldı. Ameliyatta beyninin sol tarafından felç geçirdi. Görmesini, yürümesini ve konuşmasını her şeyini bir anda kaybetti. Allah’tan umut kesilmiyor tabii, bir anda her şey değişti ve yoğun bakımda oğlum kendine geldi. Medulabilaston adında kötü huylu bir tümör olduğu söylendi bizlere. İlk başlarda ne olduğunu anlayamadık ama bir zaman sonra hem maddi hem manevi dara düştük” dedi.

Beyindeki sıvıyı idrar yoluyla atmak için beynin sol bölümüne hortum yerleştirildiğini ve bu nedenle her an ölüm riski olduğunu da ifade eden anne Dilek Güler, yardım çağrısında bulunarak, “Eşim inşaatta çalışıyor, biz köylü insanlarız bir miktar fındıkla geçinmeye çalışan insanlarız. Oğlumun tedavisi için hastane masraflarını karşılayabilmemiz için maddi manevi vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyorum” diye konuştu.

uuuy

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-