eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kıranlı “Vatan Özgürlüktür”

Kıranlı “Vatan Özgürlüktür”
18 Mart 2017 - 14:43

a3

Ünye Fen Adamları Derneği ve Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilci Musa Kıranlı 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı;

“Ünye Fen Adamları Derneği ve Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilciliği olarak, Bütün Türk Milleti gibi; Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Vatan ve Bayrak uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimiz!

Kutsal emanetiniz olan Türk Vatanı ilelebet hür kalacak, al yıldızlı bayrağımız hep dalgalanacaktır.

 

Dünyada ve Tüm İslam Coğrafyasında olduğu gibi Ülkemizin, Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden hain saldırıları şiddetle ve nefretle lanetliyoruz..  Hiçbir ayrım olmaksızın, Millet olarak acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımızdaki ortak duruşumuzla terör ve hainler asla emellerine ulaşamayacaklardır.

 

Ülkemizin Bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde, “kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan, ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde” yatan kahraman asker şehitlerimizi, ülkemizin esenliği, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için canlarını feda eden yüreği pek şehit polislerimizi, hak ve menfaatlerimizi koruma uğruna görev yaparken çeşitli ülkelerde hain saldırılara maruz kalan Dış İşleri Bakanlığı mensubu şehitlerimizi yurdumuzun en ücra köşelerinde insanımızı aydınlatma yolunda cefakar ve fedakarca görev yaparken şehit edilen öğretmenlerimizi, kamu kurum ve kuruluşlarında görevleri başında hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

Çanakkale Zaferi’nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi geleceğimizin de teminatıdır.

Vatan özgürlüktür. Şu an al bayrağımızın altında ben özgürce konuşabiliyorsam, sizler okuyabiliyor, yazabiliyor, gezip eylenebiliyorsanız, hiçbir ayrım göstermeksizin herkes istediği gibi düşüncesini yaşayabiliyorsa, ibadetlerini diledikleri gibi yapabiliyorsa unutmayın ki birileri bu coğrafya parçasını vatan yaptığı içindir. Bugünümüzü şehitlerimize borçluyuz. Eğer gelecekle ilgili planlar yapabiliyorsak, aziz şehitlerimizin geleceklerini bizim için feda ettiği içindir.

Millet olarak özellikle geleceğimizin teminatı gençlerimiz olarak nerden geldiğimizi, ne yapmamız gerektiğini iyi bilmemiz gerekiyor. Çanakkale ruhuna sahip çıkmamız gerekiyor.

Düşünün, binlerce yıldır çeşitli cephelerde kanlarını dökerek bu coğrafya parçasını vatan yapanları. Düşünün ”gidip de dönmemek, gelip de görmemek” var diyerek helalleşip evden çıkmanın ne zor olduğunu. Düşünün, azıcık zaman ayırıp düşünün.  Toprağa cansız düşen o gencecik bedenlerin umutlarını, hayallerini, düşlerini düşünün.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümünü, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününde; Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun..

Tüm Dünya’ya ve terör örgütlerine ve teröre destek verenlere sesimizi sesleniyoruz; asla kimsenin şüphesi olmasın. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Milletimiz tarafından en kutsal emanet olarak korunacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Aziz şehitlerimiz size minnettarız sizi unutmayacağız. Ruhlarınız şad olsun…. Çanakkale’ye; Şehitlerimize; Geleceğimize, Ülkemize, yaşadığımız memleketimize sahip çıkalım.

Musa KIRANLI

Ünye Fen Adamları Derneği Başkanı

Türkiye (Tüm MYO ları Mezunları) Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi”

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-