eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’DE ERBAKAN ANILDI

ÜNYE’DE ERBAKAN ANILDI
18 Mart 2017 - 1:02

erbakani-anma-ve-anl-7568760fec8b5de8caa0

Milli Görüş davasının Lideri ve 54. Hükümeti’nin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı‘Anma ve Anlamak’ adına Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı tarafından konferans düzenlendi.Konferansa partililerin yanı sıra CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, Büyük Birlik Partisi Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle 17098164_1103325116443342_7042493914313936205_nmuhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ise şöyle konuştu;

 Necmettin Erbakan, bu ümmet için öğretmen ve okuldu

”Bu bölgede kafa karışıklığı içerisinde Müslümanların bilinçaltını işgal edildiği bir dönemde yaşıyoruz. Yaşadığımız döneme bakın, kimi insanlar hayatta kalabilmek için ülkelerini terk etmek, kimi insanımız ise karnını doyurmak için memleketlerini terk etmek zorunda kalıyor. Tarih boyunca bu toprağın insanına inancından dolayı düşman olmuş, Siyonizmin sapıkça ortaya koymuş olduğu idealini gerçekleştirmek için adım attığı her dönemde ecdadımız engellemiştir” dedi.

Bu milletin ve ümmetin vicdanıydı

Doğan,  ” Bu milletin ve ümmetin vicdanıydı. En önemlisi ise bu ümmet için bir öğretmen ve okuldu. O okulda okurken, yürürken, koşarken bizlere öğretmenlik yaptı. O okulda bizlere Müslümanca düşünmeyi, bütün olaylara Müslümanca bakmayı ve sonunda Müslümanca yaşamayı öğretti. İslam’ın sadece namazdan, zekattan, hactan yani sadece bireysel ibadetlerden değil; özünde ve içinde en büyük ibadetin cihat olduğunu ve cihadın da bütün insanlığın saadetini temin etmek için çalışmak olduğunu öğretti. Çünkü o bizim hocamız ve bizim liderimizdi” dedi.

Bu cadde çıkmaz sokak’ diyen siyasi bir liderdi.

Programda söz alan Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz, “Hocamızın anılmaya ihtiyacı yok, ama fakat oktay-canaka-findik-tepkisi21d63617a2fd6d2a903cbizim onu anlamaya ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha siyasi ve ekonomik gelişmelerden dolayı görüyoruz. Hocamız, tanzimattan bu yana sürdürülen batılaşma hayranlığını, batılaşma sevdası yanında değiştirilen ve yozlaştırılan ve bizim medeniyetimize ait olmayan değerlerin, siyasi, sosyal ve ekonomik hayata hakim kılınmaya çalıştığı bir dönemde ortaya çıkıp; ‘Hayır, durun. Bu cadde çıkmaz sokak’ diyen siyasi bir liderdi.  Birilerinin İslam’ı camiye-mescide, dergaha-tekkeye hapsetmeye çalıştığı bir dönemde ortaya çıkarak, ‘Hayır bizim inandığımız İslam bu değildir. Bizim inandığımız İslam 7.5 milyar insanın Dünya ve ahiret saadetini tesis edecek, siyasi, sosyal ve ekonomik bir hayat nizamıdır. Adil bir Dünya’nın kurulması demektir’ diyen bir siyasi lider olmasından dolayı bizim onu anlamaya ihtiyacımız var” dedi.

– “Kutuplaşma ve kamplaşmanın kimseye faydası yoktur” –

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin ise,”Bugün ülkemizin en büyük meselesi toplumsal uzlaşı ve barış ortamıdır. Kutuplaşma ve kamplaşmanın kimseye maalesef ve maalesef faydası yoktur. Farklı siyasi partilere mensup da olsak bir birimizi çok dinlememiz, bir birimize daha fazla gidip gelmemiz lazım. Referandumun sonucu ne olursa olsun, farklı siyasi partilerimizden insanlarımızın 17 Nisan sabahı birlikte çay içebilmeleri bizim için en güzel netice olacaktır. Bu coğrafyanın adalete, barışa, sevgiye, kardeşliğe, üretime ve paylaşıma  farklı düşüncelerden dolayı kimseyi ötekileştirmeyen politikaya ihtiyacı vardır” dedi.

rer

 

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-