eskort samsun

ÜNYENETHABER

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ SAYĞI İLE ANIYORUZ.

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ SAYĞI İLE ANIYORUZ.
18 Mart 2017 - 9:56

19

Yaşadığımız toprakları bize vatan kılmak için göz kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi andığımız bugün, onlara olan gönül borcumuzu bir kez daha dile getiriyoruz.

Çanakkale Savaşı, 19 Mayıs 1919 da Samsun’dan Tüm Türkiye’ye Bir Güneş Gibi doğarak yayılan Bağımsızlık Meşalesi, Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık mücadelemizin habercisi olmuştur.

3 Kasım 1914 tarihinde başlayıp 18 Mart 1915 tarihine kadar süren Çanakkale Savaşı, 250 binin üzerinde evladını şehit vererek Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyanın emperyalist güçlere kabul ettirerek geri çekilmelerini sağlamıştır.

Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinin olduğu kadar dünya tarihinin de dönüm noktalarından birini teşkil etmiştir. O siperlerin büyük komutanı Atatürk’ün, Çanakkale’de koyun koyuna yatan farklı milletlerden pek çok askere “artık onlar bizim evlatlarımızdır” diyerek sahip çıkması, Çanakkale’de bir milletin dünyaya kafa tutmasının ötesinde bir insanlık savaşı verildiğini göstermiştir. 18 Mart 1915’te Çanakkale zaferini kazandıran ruhla, Türk milletinin gücü, vatanperverliği, fedakârlığı ve özgürlüğe olan sarsılmaz inancı bir kez daha teyit edilmiştir.

Bugün Çanakkale Savaşlarını ve orada yazılan destanları anlatırken Kurtuluş Savaşımızı ve Mustafa Kemal Atatürk’ü daha da güçlü bir biçimde anlatmalıyız. Eğer, Çanakkale’de yüzbinlerce şehidimizi bugün anıyor, onların destanlarını çocuklarımıza anlatabiliyorsak; bize bu bağımsız cumhuriyeti kazandıran Kurtuluş Savaşımız ve Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir.

Dost düşman herkes iyi bilmelidir ki bu millet var oldukça Çanakkale geçilemeyecektir. Çanakkale şehit kanlarıyla geçilmez kılınmıştır. Bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizin her biri bizim için azizdir. Her biri kutsaldır. Aralarında en ufak fark yoktur. Onların aziz hatıralarını incitecek her şeyden kaçınmalıyız.
Medeni Toplumlar içerisinde yerimizi alıp, Çağdaş Demokratik ve Laik Cumhuriyetimizi ayakta tutuyorsak, Başta Eşsiz Komutan Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, canları ile kanları ile vatan topraklarımızı kahramanca koruyan, kollayan kahraman askerlerine ile onların komutanlarına borçluyuz.

Bugün bizlere düşen en büyük görev, tarihi zaferlerle dolu Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde şehit kanları ile sulanarak bizlere emanet edilen bu mukaddes toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak muhafaza etmek ve bizden sonraki nesillere daha emniyetli bir şekilde devretmektir.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümünde; “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe kazıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları asil kanlarıyla sulayarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun!”

Saygılarımla

 

Ali YALÇIN

CHP Ünye İlçe Başkanı

uuuy

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-