eskort samsun

ÜNYENETHABER

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu Kuruldu

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu Kuruldu
19 Mart 2017 - 17:59

013

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bağımlılıkla Mücadele konusunda ortak planlama komisyonu kurdu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanlığı tarafından, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Tip İki projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerin planlanması ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için 17.03.2017 Cuma günü saat onda Aktug otelde Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz KESKİN başkanlığında ve il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ile Şube Müdürleri ve Türkiye bağımlılıkla mücadele programı kapsamında Yeşilay Genel Merkezi tarafından yetiştirilmiş olan Yeşilay formatör öğretmenlerinin katıldığı kahvaltılı bir program düzenledi.

Programa il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni GÜNAY, Özel Eğitim ve Rehberlik
Hizmetleri Müdürü Yusuf ÜTÜ, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Müdürü Yüksel
ÇETİN ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu formatur öğretmenleri; Macide Er
Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Erkan Yılmaz rehberlik ve araştırma merkezi, Ufuk
Uyar Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Burcu Şahin Ordu Bilim Sanat
Merkezi, Mustafa Yılmaz rehberlik ve araştırma merkezi, Gurbet Karataş Kumru Erçallar Anadolu Lisesi, Emrah Karataş Kumru İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere Yeşilay yönetim kurulu üyesi Cemalettin Türk hazır bulundu.
Toplantıdan Öncelikle bir planlama Komisyonu kurulmasına karar verildi yetişkin eğitimleri için Türkiye Bağımlılıkla Mücadele uygulayıcıları arasından Yeşilay gönüllü eğitim havuzu oluşturmak halk eğitim merkezleri üzerinden Türkiye Bağımlılıkla Mücadele konusunda hedef kitleye aktarılmasına yönelik çalışmalar yapılmasına dair kararlar alındı.
Yeşilay alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı alanında mücadele etmektedir. Yeşilay, tüm toplumu ayırt etmeden zararlı alışkanlıklardan korumaya çalışan bir halk sağlığı kuruluşudur.
Bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için “sen de söz ver” diyerek bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçmeye çağırıyoruz.

Cengiz KESKİN
Türkiye Yeşilay Cemiyeti
Ordu Şube Başkanı

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-