eskort samsun

ÜNYENETHABER

Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde Toplantı

Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde Toplantı
20 Mart 2017 - 16:14

3

Fatsa’da yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesinin kamulaştırma çalışmalarının hızlandırılması için toplantı düzenlendi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa Organize Sanayi Bölge Müdürü Olgun Topkaya katıldı.

Mevcut Fatsa Organize Sanayinin genişletilmesi ile ilgili bir projenin olduğunu belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa Belediyesi tarafından yapılacak olan kamulaştırmanın ardından altyapı çalışmalarına geçileceğini bildirdi.
Balkanlıoğlu, bu sayede Fatsa OSB’nin Doğu Karadeniz Bölgesinin en geniş Organize Sanayi Bölgesi olacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Süratle kamulaştırma çalışması bitecek ve ondan sonra altyapı çalışmaları ve parsel aşamasına geleceğiz. İnşallah çok kısa sürede, sene sonuna kadar tamamlanarak mevcut Organize Sanayi Bölgesi neredeyse iki katı büyüklüğünde bir genişliğe ulaşarak, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en geniş OSB’si olacak. Malumunuz Ordu kalkınmada öncelikli iller arasında 5. Bölgede. Ama OSB yapılırsa 6. Bölge avantajlarından faydalanıyor. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen sanayici ve yatırımcı, gerek Sanayi ve Ticaret Odasının kapısını, gerek belediyenin, gerekse Valiliğimizin kapısını aşındırıyorlar. Biz bu nedenle bir an önce Organize Sanayi Bölgesinin arsa tahsis aşamasına kadar gelip, sanayicilerimize ‘buyur yatırımını yap’ diyecek duruma ulaşsın diye çalışıyoruz. Bunlardan maksadımız, bölgemiz sadece fındığa bağlı olmaktan kurtulsun, insanlarımız sürekli ve düzenli bir yerlere sahip olarak iş ve aş bulsunlar. Umarız ki, şirket merkezlerini de Fatsa yaparlar. Oradan da belediyelerimize belirli bir pay artışı sağlanarak göç önlenir. Bunun çabasındayız. Çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün hayırlı ve güzel bir haber aldık. Ordu merkezdeki ikinci OSB’yi ve Ünye OSB’yi de bu aşamalara getireceğiz. B Bunun çabası içerisindeyiz.”

Toplantıda Fatsa OSB Bölge Müdürü Olgun Topkaya, Fatsa OSB ile ilgili bir brifing sundu.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-