Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın ibadet alanlarına fotoğrafçısıyla gelmesi tepki toplamaya devam ediyor.
En son İnkur Mahallesi Merkez Camiinde şehitler için okunan Mevlid-i Şerif’te Başkan Çamyar’ın hareketleri dikkatlerden kaçmadı.
FOTOĞRAFÇISIZ ÇIKMAM ABİ
Şehitler için okutulan mevlide Ak parti ilçe Başkanı Arif Ergün ,Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,vatandaşlar ve Ünye Belediyesinin fotoğrafçıları katılırken ,mevlide flaşlar damga vurdu.
Başkanlar cemaatin arasında saf tutarken ,belediyenin fotoğrafçısı ardı ardına flaş patlatmaya başlayınca cami cemaati rahatsız oldu.Okunan mevlid’i Şerifi dinlemekte sıkıntı çeken vatandaşlar ve mevlidhanlar olaya tepki gösterdiler.
SAMİMİYETSİZ HAREKETLERE TEPKİ
Cemaat arasında huzursuzluğa neden olan olaydan sonra Başkan Çamyar’a tepkiler artarken,mevlide katılan cemaat , ”Kuran-ı Kerim okunurken makine sesleri duyduk.Bu ne saygısızlıktır,siyaset yapacaksan cami dışında yap ,isteğin kadar fotoğraf çek.Ama camide durmadan deklanşör sesi duyduk.Dini siyasete karıştıranlar ancak kendini kandırır. milleti ve Allah’ı değil.
Ya Cemaate Hocalık Yap,Yada Git Artistlik Yap.”dediler.