eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, “Asla Şehidimize, Gazimize Laf Dokundurtmayın”

Vali Balkanlıoğlu, “Asla Şehidimize, Gazimize Laf Dokundurtmayın”
22 Mart 2017 - 15:17

l

Ordu’da kamu alanında çalışan şehit yakınları ve gaziler Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete Altınordu ve 9 ilçede kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli şehit yakını Engin Çelenk başkanlığında toplanan şehit yakınları, Vali Balkanlıoğlu ile bir süre sohbet etti.

Şehit yakınlarını bir arada görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, şehit ailelerinin her türlü sorunlarına karşı Valilik kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Balkanlıoğlu, devletin şehit ailelerine sahip çıkmasının son derece önemli olduğunun altını çizerek “Şehit yakını olarak devletin vermiş olduğu iş imkânı çerçevesinde işe başlamanız ve burada bulunmanızdan son derece mutluluk duydum. Ülkemiz konumu itibariyle yabancı gözlerin üzerinde olduğu bir noktada. Biz tarihten bugüne kadar bu memleket için çok büyük bedeller ödedik. Her karış toprağında şehitlerimizin kanı var. Ben Perşembe yaylasına çıkmıştım orada da 6-7 bin tane şehit var. Danışmentliler, Bizanslılarla çarpışmış ve orada tuzağa düşürülmüş birçok şehidimiz var. Allah kimseye bu acıları yaşatmasın. Hiçbir anayı ağlatmasın. Ben sizin gibi kardeşlerimiz gürünce üzülüyorum. Çünkü çok şehit ve gazi evine gittim. Kimi analar var ki bakmaya, sevmeye kıyamadığı oğlunun yatağına Türk bayrağı koymuş, bebekliğindeki fotoğraflardan, askerdeki fotoğraflarına kadar hepsini vitrine koymuş ve hatıralarını yaşatıyor. Hiç kimse bir ana kadar bu acıyı yaşayamaz. Allah analarımıza, babalarımıza ve sizlere sabır versin” dedi.

Şehit yakınlarına seslenen Vali Balkanlıoğlu, “Sizlere verilen görevi tam ve eksiksiz olarak yerine getirin” diyerek tavsiyede bulundu. Balkanlıoğlu şunları söyledi:

“Ben şehit yakınıyım, gaziyim, ben çalışmayayım, verilen görevi yapmayayım” demeyin. Başkası bir çalışıyorsa siz iki çalışın. Şehitlerin emaneti olduğunuzu unutmayın ve görevinizi Allah rızası için ve bu memleket için yaptığınızı bilin. Sizden bir şikayetimiz olduğu anlamında değil, ama bazen buna benzer şeyler geliyor kulağımıza. Kim hangi görevdeyse, o görevi en iyi şekilde yapsın. Asla şehidimize, gazimize laf dokundurtmasın. Onu da ön plana koyarak, diğerlerinden daha az çalışayım demesin. Bunlar sizlere yakışmaz. Bir şey söylendiği zaman da şehit kimliğini kullanarak davranmayın, polemik yaşayacağınız insanlardan uzak durun. Sizin hakkınızda, ‘bizde bir şehit yakını var. Ben böyle çalışan, böyle gayretli, böyle temiz bir memur veya personel görmedim’ desinler. Böyle derlerse çok daha memnun olurum. Her türlü talebiniz için kapılarımız açık. Benim sizlerden istirhamım şu; sizlerle ilgili iyi ve olumlu şeyler duyalım.”

Şehit ağabeyi Engin Çelenk de söz alarak, “Böyle bir valinin emrinde şehit yakını olarak çalışmaktan son derce mutlu ve memnunum. Sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Çelenk, şehit yakınları olarak verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye özen gösterdiklerini belirterek şunları söyledi: “Bizler burada 9 tane ilçeden gelen memur arkadaşlarımız var. Hepsi şehit yakını. Biz görev yaptığımız kurumlarda kesinlikle olumsuz tarafa bakmıyoruz. Şehit kardeşlerimizi, şehit yakınlarına yakışır şekilde en iyi yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Küçük şeyler olabilir ama genelinde bütün şehit yakınları, şehitlerine, atalarına, dedelerine layık olacak şekilde görevlerini yakmaktadırlar.”

Daha sonra Engin Çelenk tarafından Vali İrfan Balkanlıoğlu’na Türk Bayrağı hediye edildi.

Şehit yakınları ve gazilerden oluşan heyet, Valilik ziyaretinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ordulu Şehitler ve Envanteri” sergisini, Ordu Garnizon şehitliğini ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesini ziyaret etti.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-