eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kurtulmuş”Evet oylarının sesi Avrupa’dan ve Pensilvanya’dan duyulsun”

Kurtulmuş”Evet oylarının sesi Avrupa’dan ve Pensilvanya’dan duyulsun”
26 Mart 2017 - 11:53

17458442_402031593490880_72646978940807135_n

Kurtulmuş, Ordu’nun Gürgentepe ilçesinde kendisini karşılayan vatandaşlara hitap etti.Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un programına, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşcı ve Metin Gündoğdu ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk de katıldı.

Vatandaşlardan, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında “Evet” oyu kullanmalarını isteyen Numan Kurtulmuş, Anadolu’nun çeşitli illerini bu kampanya sürecinde gezdiğini ve “Evet” oylarının her geçen gün yükseldiğini gördüğünü aktardı.

“Milletimiz inşallah Türkiye’de yeni bir yönetim sistemine kavuşmak için 16 Nisan’da kuvvetli bir şekilde ‘Evet’ diyerek, yeni Türkiye’nin yolunu belirleyecektir.” diyen Kurtulmuş, Ordu ve ilçelerinde de büyük destek beklediklerini, Gürgentepe’den en yüksek oranda “Evet” oyunun çıkmasını istediklerini bildirdi.

Kurtulmuş, daha hızlı karar alabilen bir Türkiye, etkin yol yürüyebilen bir Türkiye için terör örgütlerine haddini bildiren bir Türkiye haline gelebilmek güçlü bir şekilde “Evet” denilmesi gerektiğini vurguladı.

“Evet” oyu kullanacaklarını açıklayan ve “Evet” kampanyası yürütenlere Avrupa’daki ülkelerin uygulamalarını anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Evet kampanyası propagandalarını engelleyenler, maalesef terör örgütlerinin polisgözetiminde Avrupa’da gösteri yapmasına, ‘Hayır’a destek vermesine göz yumuyorlar. Bu, kabul edilebilir bir durum değildir. Dışarıdan birileri Türkiye’nin seçimine müdahil olmaya, ‘Hayır’ cephesini tahkim etmeye çalışıyorlar. Bırakın ‘Evet’ de ‘Hayır’ da diyecek olan bizim aziz milletimizdir. Milletimiz en iyisine, en doğrusuna karar verir. İnşallah 16 Nisan’da ‘Evet’ diyerek, kendi geleceğimizi, yolumuzu açacağız.”

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, buradaki konuşmasını tamamlamasının ardından, Gölköy’ün Güzelyurt mahallesinde de vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle merkezinde kendisini karşılayan vatandaşlarla seslenen Kurtulmuş, Türkiye’nin yeni bir hükümet sistemine kavuşması için 16 Nisan’da sandıklardan en yüksek oradan “Evet” oylarının çıkmasını beklediklerini ifade etti.

Kurtulmuş, Güzelyurt Mahallesinin sandıklardan çıkaracağı “Evet” oylarının sesinin Almanya’dan, Hollanda’dan, Avusturya’dan, İsviçre’den ve Pensilvanya’dan duyulacağını bildirdi.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-