eskort samsun

ÜNYENETHABER

Yeşilay “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi”Yarışması Sonuçlandı

Yeşilay  “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi”Yarışması Sonuçlandı
29 Mart 2017 - 0:03

RRRR13

 Yeşilay tarafından “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” kapsamında, her yıl ilkokul, ortaokul ve liseler arasında bağımlılık konulu afiş, resim, karikatür, kompozisyon, şiir ve kısa video kategorilerinde düzenlenen yarışma sonuçlandı.

 

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığınca “ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak. Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak amacıyla düzenlenmiş olan “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” adlı yarışmaya toplam 11 ilçeden (Altınordu, Çaybaşı, Fatsa, Gülyalı, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Kumru, Perşembe, Ulubey, Ünye) 57 eser değerlendirmeye (Resim dalında 13 eser, Kompozisyon/Şiir dalında 43 eser, Kısa film dalında bir eser) katılmış 13 eser ödül almaya hak kazanmıştır.

Katılan eserler kategorilerine göre ayrılmış ve il birinciliği derecesini elde eden eser sahibi öğrenciler belirlenmiştir.

RESİM KATEGORİSİ

Buna göre İlkokul resim il birincisi İpek SÖNMEZ 3/A İnönü İlkokulu aaaÜnye/Ordu.Ortaokul resim il birincisi Emre ŞENOL 7.Sınıf Yoğunoluk Yatılı Bölge Ortaokulu İkizce/Ordu, Lise il birincisi Mustafa KELEŞOĞLU 11/E Ordu Anadolu Lisesi Altınordu/Ordu.

KARİKATÜR KATEGORİSİ

Ortaokul Karikatür il birincisi Demirhan DEMİR 8/P Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu Altınordu/Ordu, Lise Karikatür il birincisi Ertuğrul AYDEMİR 12/B Pembe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi Yemişli/Ordu.

AFİŞ KATEGORİSİ

Ortaokul Afiş il birincisi Enes BAŞ 7/B İmam hatip ortaokulu Perşembe/Ordu. Lise Afiş il birincisi Gülsu AYDIN 11/E Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Altınordu/Ordu.

KISA FİLM KATEGORİSİ

Ortaokul Kısa Film il birincisi Kader Eslem ARINLIK 7/A Kumru İmam hatip ortaokulu Kumru/Ordu.

ŞİİR KATEGORİSİ

İlkokul şiir yarışması il birincisi Sudenur GÜNAYDIN Ulubey Aydınlar ilköğretim okulu Ulubey/Ordu. Ortaokullar arası şiir yarışması il birincisi Arda AYDIN Aydınlar Ortaokulu Ulubey/Ordu.Liseler arası şiir yarışması il birincisi Sevilay YAZICI Ulubey Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Ulubey/Ordu.

Ortaokullar arası Kompozisyon yarışması il birincisi Feyza Nur BELEN Şehit Harun Maytalman Ortaokulu Kabataş/Ordu.  Liseler arası kompozisyon yarışması il birincisi Elif ÇALDAŞ Ulubey Anadolu Lisesi Ulubey/Ordu olup ilimizde düzenlenecek ödül töreniyle tüm birincilere ödül olarak 500 TL Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından önümüzdeki günlerde verilecektir.

 

2011 yılından bu yana İstanbul genelinde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte düzenlenen yarışma, 2015 yılından bu yana Yeşilay Şubeleri ve şubelerin bulundukları illerdeki milli eğitim müdürlükleri ile iş birliğinde uygulanmakta ve yaygınlaştırılmaktadır. 2014 yılında 10, 2015 yılında 13 ve 2016 yılında Ordu Yeşilay Şubesi’nin de içinde olduğu 24 Yeşilay Şubesi “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasını uygulamıştır. 2016-2017 yılında Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin amaçları doğrultusunda öğrencilerde sosyal, kültürel, sanatsal ilgi alanları oluşturmaya yönelik faaliyetler neticesinde kişisel gelişimlerine ve öğrenci kulübü ile toplum hizmeti çalışmalarına Katkı sağlamak amacıyla toplum hizmeti isteğinde bulunan Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen iş birliği protokolü ile ülke genelinde tüm illerde uygulanmaya geçilmiştir.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-