eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sağlıkta Türkiye Çağ Atlamıştır

Sağlıkta Türkiye Çağ Atlamıştır
30 Mart 2017 - 12:23

a

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Op.Dr.Orhan Koç; Ünye İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonunda Katılımcılara Türkiye’de Sağlık Alanında Yapılan Dönüşümün Dünü ve Bugününü Anlattı.

Koç; Hepiniz yakinen sağlıktaki gelişmeleri 15 yıldır takip ediyor canlı canlı yaşıyorsunuz. Eskiden insanlarımız bazı vakalar için sağlığa erişim noktasında ya İstanbul’a ya Ankara’ya ya da yurt dışına gitmek için çabalıyordu. Artık sağlıkta öyle bir noktaya geldik ki ülkemizin her noktasında her vakaya cevap verebilecek donanımlı hastanelere kadrolara ve teçhizatlara sahibiz. Geçmiş yıllarda bu ülkenin cumhurbaşkanı baypas olmak için Amerika’ya gidiyordu. Şimdi ise ülkemizin her noktasında bu ve buna benzer vakalara çok güvenli bir şekilde cevap verilebiliyor. Bu sağlık hizmetlerini verirken de zamanlamayı çok iyi yapmanız gerekiyor. Biz sağlık alanında Avrupa’nın bir çok ülkesini geride bırakmış durumdayız. Eskiden birçok hastamızı yurt dışına gönderiyorduk . Artık bir kaç alan haricinde yurt dışına hasta göndermiyoruz. Hatta yurt dışından hasta kabul eder hale geldik. Sağlıktaki bu hızlı dönüşüm hepimizi gururlandırıyor.

Koç; Modern fiziki mekanlar, tam donanımlı personeller ve vakaların en kısa zamanda hastanelere ulaşmasını sağlayan alt yapılar en ideal bir şekilde kurgulanmış ve hizmet verir durumda. Her vatandaşımıza bir doktor tahsis edilmiş. Aile hekimlerimiz her noktada her mahallede hizmet vermekte. Hatta, artık hastanın ayağına sağlık hizmetleri gitmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumumuz sağlıkta her türlü verilen hizmetin karşılığını vatandaşımıza hiç bir şey yansıtmadan karşılıyor. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ise gelir testine tabi tutulmak kaydıyla aileden biri ayda 53 tl ödeyerek tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Bu vatandaşlarımız sağlıkla ilgili her şeyden istifade edebiliyor.Hatta yurt dışına gidecekse bile özel uçakla hastamızı götürüp getiriyoruz. Sağlıkta dönüşümle alakalı devletimiz mükemmel bir yapı kurmuş durumda. Bu yapının sürdürülebilmesi için de Sosyal Güvenlik Kurumu gerekli tedbirleri almış ve ona göre yoluna devam ediyor dedi.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-