eskort samsun

ÜNYENETHABER

Yeniden Hayat Bulacak

Yeniden Hayat Bulacak
04 Nisan 2017 - 1:13

ordu-daki-koy-kent-tesisi-yeniden-hayat-bulac-9454729_o

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, Türkiye’de ilk kez 2000 yılında uygulanan Köy-Kent Projesi ile yapılan ancak, aradan geçen zamanda adeta çürümeye terk edilen kereste fabrikası sosyal ve spor tesislerinin doğa kampı olarak kullanılması için çalışma başlatıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ile birlikte, Çavdar Mahallesi’nde bulunan Köy-Kent Spor Tesisleri’nde inceleme yaptı.

Köy-Kent projesi kapsamında yapılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesisin atıl durumdan kurtarılacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Genç, “Mesudiye Belediye Başkanımız İsa Gül’ün, buranın doğa kampı olarak kullanılabilmesi için bizlere bir talebi olmuştu. Biz de bu doğrultuda çalışmalara başladık.” dedi.

“Belediye Başkanımızla beraber alanı gezdik gerçekten mükemmel bir alan. Kamp alanı olabilmesi için son derece güzel bir yere sahip.” diyen Genç, şöyle konuştu:

“Buranın bir an önce raporunu hazırlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunacağız. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın Türkiye’nin her tarafında gençlik kamplarının, doğa kamplarının açılması yönünde talimatları vardı. Bu doğrultuda da burası kabul olduğu takdirde Mesudiye ilçemizde de doğa kampı açılmış olur. İnşallah bu kamp yeri kabul görür ve Ordu’muza güzel bir doğa kampı kazandırmış oluruz.”

Mesudiye Belediye Başkanı Gül ise, 80 dönüm arazi üzerine kurulacak kamp alanının önemine değinerek, “Belediye olarak, buradaki yerimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza tahsis ederek Türkiye’nin her tarafından gelen gençlerimizi doğa kampında ağırlamak istiyoruz. Bu projeyle de Köy-Kent hayat bulmuş olacaktır. Çünkü yıllar önce yapılan tesisler atıl durumdaydı. İnşallah doğa ve gençlik kampıyla birlikte Köy-Kent yeniden hayat bulmuş olacaktır.” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-