1-7 Nisan Kanser Haftası Nedeniyle Ünye Devlet Hastanesinde konferans düzenlenecek.
6 Nisan Perşembe Günü gerçekleştirilecek olan konferans programı ile ilgili bilgi veren Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Güray YILMAZ, “Kanser hastalığı konusunda halkın bilinçlendirilmesi için 1-7 Nisan ‘Kanser Haftası’ olarak belirlenmiştir. Kanser dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer almaktadır” dedi.
Hafta nedeniyle çeşitli programlar düzenleyerek insanları bilgilendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Güray YILMAZ, “Bu amaçla Tıbbi Onkolog Yrd.Doç.Dr. Dilek ERDEM tarafından hastanemizde bir konferans düzenlenecektir. 6 Nisan Perşembe günü saat 13.00’de Hastanemiz konferans salonunda Hastane Çalışanlarımıza, hasta ve yakınları ile halkımızı Kanser ve Kanserle Mücadelede bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenecek olan bu programa tüm halkımız davetlidir” dedi.