eskort samsun

ÜNYENETHABER

OLTAN GIDA FERRERO FINDIK OLDU

OLTAN GIDA FERRERO FINDIK OLDU
05 Nisan 2017 - 15:41

KKOL

OLTAN GIDA FERRERO FINDIK OLDU

 

Nutella, Kinder, Rafaello, Ferrero Rocher markalarının üreticisi ve dünyanın en büyük 3. çikolata üreticisi olan Ferrero, 2014 yılında tamamını satın aldığı Oltan Gıda’nın ismini “Ferrero Fındık İthalat İhracat veTicaret A.Ş.”olarak değiştirdi.

 

Marka isim değişikliği,Ferrero’nun Türkiye’deki fındık sektörünün gelişmesine yönelik yatırımlarının devam edilmesi taahhüdünün ikinci aşaması olarak gerçekleşti. Bu kapsamda, iki yıl süren güçlü işbirliği ve sahada kazanılan değerli tecrübe neticesinde, Stefano Gagliasso,Ferrero Fındık Genel Müdürlüğü görevine atandı. Ayrıca, Ferrero Fındık için yeni bir yönetim kurulu daoluşturuldu. Merkezi Trabzon’da olan Ferrero Fındık, İstanbul’daki ofisleri, Düzce, Trabzon ve İzmit’teki fabrikaları ve toplam 1.400 çalışanı ile faaliyetlerine devam edecek.

 

Ferrero Fındık Genel Müdürü Stefano Gagliasso: “Fındık ürünlerimizin yüreğinde yer alan, onları benzersiz kılan ve dünya çapında tanınmasını sağlayan son derece önemli bir hammadde. Ferrero Fındık’taki Türk çalışan ve işçilerimizin değerli destekleriyle, çiftçiler ve tedarik zincirindeki tüm paydaşlarla yakın çalışmaya devam ederek, Türk tarım ve iş dünyasındaki aktörlere yüksek kalitede fındık üretimi için gerekli en ileri üretim teknikleri ve bilinirliğinin sağlanması yolundaki desteğimiz devam edecektir” dedi.

 

Ferrero Fındık şirketi,Türkiye’de hali hazırda Ersin Arısoy başkanlığında uygulanan“Ferrero Değerli Tarım” (FFV) projesine devam ederek, fındık sektöründe kalite ve verimin arttırılması için çalışmalarını sürdürecek. “Ferrero Değerli Tarım” projesi ile tarım alanındaki bilgi ve becerinin arttırılması, kırsal kesimde kalkınmanın sağlanarak profesyonel çiftçiliğe geçiş konularına odaklanılırken, sosyal sorumluluk uygulamalarına da destek verecek.

 

 

 

Ferrero Grubu hakkında:

 

Ferrero 1946’da Alba kasabası Piedmont, İtalya’da kuruldu. Bugün Ferrero’nun tüm ürünleri tüm jenerasyonlar tarafından benimsenip sevilirken, birer kültürel ikon olarak düşünülmektedir. Ferrero aynı zamanda DNA’sında sosyal sorumluluk olan bir şirkettir. Ürün tazeliği, üstün kalitesi, en iyi hammadde tedariği, sürdürülebilir tarım faaliyetleri, sürekli araştırma ve inovasyon Ferrero’nun başarısının değişmeyen anahtarlarıdır. Ferrero Vakfı, Michele Ferrero Girişimcilik Projesi ve Kinder Spor projesi ile Ferrero yerel topluluklara yatırım yapmaya devam etmektedir.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-