eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye “Vatan Sana Kanım Feda” Dedi

Ünye “Vatan Sana Kanım Feda” Dedi
06 Nisan 2017 - 14:07

DS

Kızılay ile Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Vatan Sana Kanım Feda” sloganlı kan bağışı kampanyası düzenledi.

Saat 08.30’da başlayan kampanyada ilk kan veren Okul Müdür Yardımcısı Uğur Baki oldu. İki gündür hummalı bir çalışma yapan ekip kendi aralarında kampanyayı daha renkli hale getirmek için ilk kan veren kişiye bal vereceklerini açıkladı. İlk kan veren Uğur Baki de balın sahibi oldu.

Mehmet Necati Vidinli Teknik ve  Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü Başkanı  Oktay Kaynar, sözlerinde durduklarını ve ilk kan veren kişiye balı hediye ettiklerini söyledi. Okul Müdür Yardımcısı  İsmail Baki ve eşi Vesile Baki de el ele tutuşarak birlikte kan verdi.

Kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterildi. Okulun Kan Bağışı Kulübü’nün organize ettiği “Vatan Sana Kanım Feda” sloganıyla başlattığı kampanyaya şu ana kadar 600’ün üzerinde bir katılım olduğunu söyleyen Okul Müdürü İbrahim Elibolca, “Okulumuzda ilk defa bir kan bağış kampanyasını gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar 600’ü geçen bir katılım olduğunu görüyoruz. Bu sayının gün içerisinde daha da artabileceğini tahmin ediyorum. Tabii ki her bağış bir hayat demek bizler için. Öğrencilerimin ve diğer arkadaşlarımın katkılarıyla yürüttüğümüz kampanyamızın akşama kadar devam ettireceğiz. Emeği geçen  Oktay Kaynar, Hanife Arslan ve Hacer Coşkan arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-