Tıbbi Onkolog Yrd.Doç.Dr. Dilek ERDEM’in konuşmacı olarak katıldığı konferans yaklaşık 1.5 saat sürdü.
Konferansın açış konuşmasını yapan Hastane Yöneticimiz Op.Dr. Güray YILMAZ, “Kanser, günümüzde önemli bir sağlık sorunu olarak insan hayatını tehdit etmektedir. Sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan kanser, öldürücülüğünün yanında bıraktığı sakatlıklar ve tedavisindeki yüksek maliyetler nedeniyle iş gücünde ve ülke ekonomisinde çok ağır kayıplara neden olmaktadır. Kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesi, kanserle mücadele de en etkili yöntemlerin başında gelmektedir” dedi.