Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Başbuğ merhum Alparslan Türkeş, Ünye’de dualarla anıldı.
4 Nisan 1997 günü hayata veda eden Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu ve Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş ve şehitlerimizin ruhuna, 6 Nisan 2017 Perşembe günü akşam namazından sonra Ünye Orta camiinde mevlid-i şerif okutuldu.Mevlid-i Şerife ,MHP İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız,yöneticiler,partililer,çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.
Düzenlenen Mevlid-i şerif sonrası MHP İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız bir açıklama yaptı; ”Başbuğumuzun vefatının 20. Yıl dönümü münasebeti nedeniyle mevlid-i Şerif okutuyoruz.Türkeş’in fikirlerinin bugün de yollarını aydınlatmaya devam ediyor.Başbuğ Türkeş, ömrünü Türk milletinin yolunda vakfetmiş, bu uğurda zindanlarda çileler çekmiş, baskılara, zulümlere rağmen yolundan asla dönmemiş çok seçkin devlet adamı ve muhteşem bir Türk milliyetçisiydi. Kutlu bayrağı O’nun elinden teslim alan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde biz Türk milliyetçileri de Başbuğ Türkeş’in yolundan asla ayrılmayacağız. Zor günlerde Başbuğumuzun değeri daha çok anlaşılıyor.Ruhu Şad mekanı cennet olsun” dedi.