eskort samsun

ÜNYENETHABER

Gündoğdu “Daima Muhtarlarımızın Yanındayız”

Gündoğdu “Daima Muhtarlarımızın Yanındayız”
07 Nisan 2017 - 12:23

d

16 Nisan’daki referandum çalışmalarına İkizce’de devam eden AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, esnafları, ilçe sakinlerini, öğrencileri ve muhtarları ziyaret etti.
Ordu’yu ilçe ilçe gezen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun son durağı İkizce oldu. İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Korkmaz ile esnafları ziyaret eden Gündoğdu, Merkez Mahallesinden Gülizar Kışla’nın cenaze namazına katıldı. Ardından ilçe sakinlerini ziyaret etmeye devam eden Metin Gündoğdu alan fındık bazlı gelir desteği ödemesi alan çiftçilerle bir araya geldi. İkizce Fatih Mahallesi Muhtarı Süleyman Macit’in annesi Mümine Macit’in mevlidine katılan Gündoğdu, beraberindeki heyet ile İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Akçalaan Mahallesine geçen Gündoğdu vefat eden Bayram Güney’in cenaze namazına katıldı. Gündoğdu İkizce Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrencilerle de bir araya gelerek sohbet etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muhtarlara Müjde

İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Korkmaz ile birlikte ilçedeki muhtarlarla bir araya gelen Metin Gündoğdu “Hükümetlerimiz sürecinde muhtarlarımızın lehine önemli değişiklikler yaptık. Biz göreve geldiğimizde muhtarlarımız 383 TL maaş alıyordu, şimdi 1400 TL alıyorlar. Bu da yetmez dedik, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza bir müjde daha verdi. Bundan sonra muhtarlarımızın 613 TL tutarındaki Sosyal Güvenlik Primleri devletimiz tarafından karşılanacak. Uygulama İlk KHK ile yürürlüğe girecek. Ayrıca muhtarlarımızın, muhtarlığı bıraktıktan sonra ödediği silah ruhsatı harç bedeli de kaldırıldı. Muhtarlarımızın bir günü yoktu, Ordulu muhtarlarımızın talebi sonrasında Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’un girişimleriyle 19 Ekim muhtarlar günü ilan edildi.” diye konuştu.

 

CHP Muhtarlığı Kaldırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Bugün bakkallar lokantalar kapatılacak, muhtarlık kaldırılacak yalanları ile milletimizi kandırmaya çalışan CHP tek parti döneminde kendisi muhtarlıkları kapattı. CHP iktidarı 1 Ocak 1934 yılında muhtarlıkları kapattı. Bir muhtarlığın işini; polis, belediye ve sıhhiye gibi kurumlara devretti. Her muhtarlık için Belediye Meclislerinin ikişer kişi görevlendirmesini istedi. Muhtarlarımız devlet ile millet arasındaki köprülerdir. Demokrasinin yapı taşıdır. Bunların demokrasiye saygısı bu kadar” dedi.

15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-