eskort samsun

ÜNYENETHABER

Geleneksel Sünnet Şöleni, 22 Haziran’da Yapılacak

Geleneksel Sünnet Şöleni, 22 Haziran’da Yapılacak
07 Nisan 2017 - 13:37

d 

            Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca organize edilen ve geleneksel hale getirilen “Sünnet Şöleni”, 22 Haziran 2017 tarihinde yapılacak.

            Bu yıl gerçekleştirilecek “Sünnet Şöleni”nde, geçmiş yıllardan farklı olarak, Ordulu ailelerin çocuklarının yanında, sığınmacı olarak Ordu’da bulunan ailelerin çocukları da sünnet ettirilecek.

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 22 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilecek “Sünnet Şöleni” için başvuruları almaya başladı.

“Sünnet Şöleni”nin Ordu’da geleneksel hale getirildiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Valilik olarak toplu sünnet şölenini geleneksel hale getirdik. İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla her yıl sünnet şöleni yapıyoruz. Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız, bu yılki sünnet şöleni için 22 Mayıs 2017 tarihinde kadar başvuruları alacak. 22 Haziran 2017 tarihinde de toplu olarak çocuklarımızın sünnetini gerçekleştireceğiz” dedi.

Bu yılki sünnet şölenine Ordu’da yaşayan sığınmacıların çocuklarının da dahil edileceğini ifade eden Vali Balkanlııoğlu, “Geçtiğimiz yılarda yaptığımız sünnet şölenlerinde yabancı ailelerin çocukları yoktu. Sadece Ordulu mağdur ve muhtaç durumdaki ailelerin çocuklarını sünnet ettirmiştik. İlimizde, Uluslararası Koruma kapsamında geçici olarak ikamet eden Iraklı, Suriyeli, İranlı, Afganistanlı yabancılar var. Eğer bunlardan da çocuklarını sünnet ettirmek isteyen olursa, onları da sünnet ettireceğiz” diye konuştu.

Hayırsever işadamı ve vatandaşların, sünnet şölenine katkıda bulunduklarını söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Toplu sünnet şölenimize, Ordulu hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımız önemli katkıda bulunmaktadır. Hayırsever işadamlarımızın ve vatandaşlarımızı, bu önemli organizasyona bu yılda katkı ve destekte bulunmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-