eskort samsun

ÜNYENETHABER

Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Ordu’da Başladı

Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Ordu’da Başladı
10 Nisan 2017 - 16:34

as

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Ordu’da başladı.

            Durugöl Olimpik Yüzme Havuzunda, 10-12 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonasına, bölge şampiyonalarında derece elde eden kulüplerin sporcuları katılıyor.

31 il’den, 85 kulübe bağlı 107 sporcunun yer adlığı şampiyonanın açılışı öncesinde, TRTSpor’da yayınlanan “Spor Her Yerde” programı, şampiyonanın yapılacağı Durugöl Olimpik Yüzme Havuzu’ndan canlı yayın gerçekleştirdi.

Ayşegül Bıyık Yıldırım’ın sunduğu “Spor Her Yerde” programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve 4 defa İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen Milli Sporcu Caner Erkin konuk oldu.

“Spor Her Yerde” programı canlı yayınında Ordu’yu anlatan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu, bir çok imkanları olan, son derece güzel bir ildir. Türkiye’nin doğası bozulmamış, bakir ve güzel illerinin başında geliyor. Şelaleleri, onlarca türkülere konu olmuş ırmakları, her ırmakta belki onlarca şelale var, göller var. Derin kanyonlar ve vadiler var. Çok geniş, göz alabildiğine uzanan serin yaylalar, yaylalarda menderesler görülmeye değerdir. Alp dağlarını aratmayacak, ondan çok daha güzel, çok daha bakir, sanki insan eliyle özel peyzaj yapılmış gibi binbir renkli çiçeklerin açtığı çok güzel bir ildir, Ordu. Hatta Arap gazetecileri buraya getirdiğimde, onlar buraları gördüler ve ‘ölmeden önce cennette girmek isteyenler Ordu’ya gelsinler’ diye söylediler. Ordu tam anlamıyla huzur kentidir” dedi.

Spor açısından da Ordu’nun çok gelişmiş bir il olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Ordu’nun bir de spor yönü var. Spor açısından gayretlerimiz var. Burada güreş, tekvando, karete, boks, yüzme şampiyonaları yapıldı. Bu şampiyonalar, hem Avrupa, hem de Türkiye düzeyinde oldu. Bizim için en önemlisi ve anlamlısı, özel sporcularımızın Türkiye Yüzme Şampiyonası’nın Ordu’da yapılıyor olmasıdır. Özel sporcularımız bizim için de özeldir. Bu insanlara engelli gözüyle bakılıyor.  Bu insanlar bizim evlatlarımız, yavrularımızdır. Cam arkasından dünyayı seyretmek zorunda değiller. Onlardan her açıdan faydalanmamız lazım. Engelli olmayan insanlardan dahi yetenekleri olabiliyor. Devlet olarak bizler de elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Engellilerin her çeşit spor dalında faaliyet gösterdiğini gördüm. Bu şampiyonayı düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, “Ordu Giresun havalimanı denizin doldurulmak suretiyle yapılmış bir havalimanı. Bu bizim turizmde, sporda ve diğer etkinliklerde en büyük kozumuz. Şimdi yurt dışından, Rusya’dan, Ukrayna’dan, Macaristan’dan ve hatta İngiltere’den sporcular geliyor. Havalimanının açılmasıyla birlikte Ordu, Ankara’ya 40-45 dakika, İstanbul’a ise 1,5 saat mesafede bir il halini alıyor. Ulaşım yoksa hiç bir şey yok demektir.  Havalimanı geldikten sonra geometrik rakamlarla arttı. Önceden senede iki üç organizasyon yapılırken, şimdi 20’yi buldu. 20 iken 40 – 50 organizasyonu bulacak. Bir de okullarımızın spor tesisleri var. Aynı anda hem bu spor salonumuzda,  hem de okullardaki spor salonlarında yarışmalar yapılabiliyor. Yani bir çok branşta aynı anda yarışmalar gerçekleştiriliyor. Otel kapasitelerimiz de oldukça iyi bu nedenle çok mutluyuz. Bu şampiyonadan hem Ordulular çok memnun, hem de gelen sporcular. Yapılan bu spor organizasyonunda bile Ordu’ya 500 civarında dışarıdan insanlar geldi. Bunlar 3-4 gün Ordu’da kalacaklar, yiyecek içecek ve hediyeler alacaklar. Hiç almazlarsa fındık alıp gidecekler. Dolayısıyla Ordu dünyanın en çok fındık üreten ili. Yılda 200 bin ton fındık üretiyoruz. Ordu’nun tanıtıma ihtiyacı var. Bu tür faaliyetler tanıtım açısından da çok güzel oluyor. Buraya gelen insanlar, Ordu gibi nadide bir şehre başka türlü gelemezdik, bu organizasyon sayesinde geldik ve çok beğendik mükemmel bir şehir diyorlar” şeklinde konuştu.

 15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-