eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, Polis Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi

Vali Balkanlıoğlu, Polis Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi
11 Nisan 2017 - 10:09
sz
Türk Polis Teşkilatı’nın  172. kuruluş yıldönümü münasebetiyle, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polis ailelerine ve vazife malulü teşkilat mensuplarına yemek verildi.
ODÜ uygulama restoranında düzenlenen  yemeğe, Vali  İrfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ  Tektörü Prof.Dr,Tarık Yarılgaç, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, şehit ve gazi yakınları katıldı.
Yemekte, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polis ailelerine ve vazife malulü teşkilat mensuplarına düzenlenen yemekte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri  ve gazilerle yakından ilgilenerek  bir süre sohbet etti.
Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen yemekte bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Bir yerde bir devlet teşkilatı varsa oranında muhakkak güvenlik gücü vardır. İsmi kimi zaman bir polis teşkilatı olur, kimi zaman farklı isimlerde anılabilir. Çünkü, insanların güvenlik ihtiyacı fıtrıdır, yaratılıştan gelir. Bir yere  yerleşim birimi kuruluyorsa ilk önce buranın güvenliği nasıl alınır bunu düşünür” diye konuştu.
“Herşeyin  başı güvenlik, güvenlik yoksa, hiçbir medeniyet gelişemez” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Canını ortaya  koyarak vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için kendisini feda ederek şehit olan güvenlik güçlerimizi bir kez daha  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Şehitlerimizin emaneti  olan şehit yakınlarımız bizlere emanettir, başımızın üstünde yeri vardır. Değerli gazilerimiz Allah sizlere de uzun ömürler  versin” şeklinde konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, “Hak ve adaletin bekçisi olan kahraman polislerimiz, 172. kuruluş yıldönümüzü  kutluyor, başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
15878787_10209849060856576_1436579668_n8
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-