eskort samsun

ÜNYENETHABER

3.ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASINDA BİR 1.LİKTE ÜNYE’YE

3.ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASINDA BİR 1.LİKTE ÜNYE’YE
11 Nisan 2017 - 10:38

17903826_1818491368427009_6950798636635128065_n

TURNUVANIN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

SATRANCIN KALBİ ORDU’DA ATTI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa organize ettiği “Ordu lll. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası” düzenlenen törenle sona erdi.14 Yaş En iyi kadın kategorisinde 1 ödülde Seniz Uslu ile Ünye’ye geldi. Kategorisinde 1. olan Seniz Uslu turnuvadaki başarısını ailesi ile paylaştı.

 

Törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, TSF Bölge Temsilcisi Zeki Demircan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile sporcular ve aileleri katıldı.

 

TURNUVAYA 609 SPORCU KATILDI

 

4 Nisan’da başlayarak 6 gün süren ve 609 sporcunun katıldığı turnuva, Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi. Genç sporcuların büyük ustalarla karşılaşma şansı bulduğu turnuvada Türkiye dışında 19 ülkeden sporcular da katıldı. İçerisinde uluslararası başarıya sahip 29 unvanlı sporcunun yanı sıra Türkiye’den 42 ilden katılan yüzlerce sporcu turnuvada kıyasıya mücadele etti.

 

TURNUVA SPORCU SAYISI VE KALİTESİ BAKIMINDAN TÜRKİYE’DE BİRİNCİ

 

Dereceye giren ve başarılı olan sporculara ödüllerin verildiği törende, önemli bir organizasyonu geride bıraktıklarını belirten Genel Sekreter Bülent Civelek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonuyla birlikte düzenlediğimiz Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvamız, ülkemiz genelinde düzenlenen özel satranç 00fa38a8-8542-42ef-b887-5dcaf7c9e0f4turnuvaları arasında katılımcı sayısı ve sporcu kalitesi açısından birinci sırada yer alıyor. Satranç sporuyla ilgilen sporcular, turnuvalarda öncelikle Ordu ilimizi tercih ediyor” şeklinde konuştu.

 

GENEL SEKRETER CİVELEK, “SPOR SADECE FUTBOLDAN İBARET DEĞİL, BİREYSEL SPORLARA DA DESTEK SUNUYORUZ”

 

Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını biliyor, bireysel sporlara da destek olduklarını söyleyen Genel Sekreter Bülent Civelek “3.sünü organize ettiğimiz Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası’na bu yıl toplam 609 sporcu katıldı ve bu çok önemli bir sayı. Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığını kurduk ve hedefimiz; Ordu ilimizde sporun her branşına destek vererek geleceğin sporcularını ortaya çıkarmak ve uluslararası başarılar elde etmek. Bu turnuvaya katkı sağlayan ve destek sağlayan herkese teşekkür ediyor ve dereceye girenlerin başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

 

Konuşmaların ardından, ödül törenine geçilen turnuvada görev yapan hakemlere ve katkı sağlayanlara Genel Sekreter Civelek tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi ve dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

ORDU III. ULUSLARARASI ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI DERECEYE GİREN SPORCULAR

eeeeee

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-