eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN ENGİN TEKİNTAŞ, VATANDAŞIMIZIN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

BAŞKAN ENGİN TEKİNTAŞ, VATANDAŞIMIZIN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
11 Nisan 2017 - 13:55

v

Altınordu Belediyesi, Selimiye mahallesinde bir binayı yıkılma tehlikesi arzettiği gerekçesiyle kontrollü bir şekilde yıktı.

Altınordu Belediyesi, ilçede eski ve yıkılma tehlikesi arzeden binaları yakından takip ederek, vatandaşların can ve mal kaybı yaşamaması amacıyla tedbirlerini almaya devam ediyor.

Selimiye mahallesinde bulunan 5 katlı ve 45 yıllık bir bina yıkılma tehlikesi arzettiği gerekçesiyle Altınordu Belediyesi ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde yıkıldı. Binada oluşan derin çatlaklar ve zeminde meydana gelen kayma nedeni ile olası yıkılma ihtimaline yönelik vatandaşlar tarafından yapılan ihbarı değerlendiren Altınordu Belediyesi, bina sahipleri ile de görüşerek binada yıkımı gerçekleştirdi.

Görsel kirliliğin yanı sıra, çevre ve insan sağlığı için de tehlike oluşturan yapı iş makinası yardımıyla kısa süre içinde yıkılarak olumsuzluk ortadan kaldırılmış oldu. Belediye Encümeni’nin aldığı karar doğrultusunda gerçekleşen yıkım bölgedeki vatandaşlar tarafından menuniyetle karşılandı.

Yıllarca kullanılmayan ve binada oluşan derin çatlakların ve zeminde meydana gelen kaymanın oluşabilecek bir çökme neticesinde can ve mak kaybına neden olabileceğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş,

“Ekiplerimiz tarafından tespit edilen bu yapı  mahallenin güvenliği, mahalle sakinlerinin sağlığı ve sokağın görüntüsü açısından büyük bir risk oluşturuyordu. binanın yıkım kararını aldık. Zabıta Müdürlüğü,Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin işbirliği ile beş katlı ve kırkbeş yıllık bu binayı tüm önlemleri alarak yıktık. Altınordu Belediyesi olarak amacımız vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir kentte yaşamalarını sağlamaktır.Bu doğrultuda ilçemizde eski ve vatandaşlarımız açısından risk oluşturan bu tip binaları ya bina sahipleri vasıtasıyla yıkacağız, yada Belediye olarak bizler yıkacağız.Ekiplerimiz Altınordu ilçe genelindeki  Belediye olarak bu ve benzeri binalardaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-