eskort samsun

ÜNYENETHABER

Egemen Bağış Ordu’da

Egemen Bağış Ordu’da
12 Nisan 2017 - 12:40

 e

Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış, Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek halkoylaması öncesi Valilik olarak ilimize tanıtım amacıyla gelen devlet büyüklerine ve siyasetçilere yardımcı olmak, halka ne ileteceklerse güvenle temin etmek görevimizdir. Sayın Bakanımız Akil Gençler Platformu tarafından düzenlenen panele katılmak üzere ilimize geldi ve bugün de Valiliğimize nezaket ziyaretinde bulundu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımız Avrupa Birliği Bakanlığı görevinde iken bölge arıcılığı için son derece önemli olan 10 milyon Avro bütçeli ‘Arım Balım Peteğim Projesi’ hayata geçti. Arıcılıkta Ordu iddialı bir il. Ordulu arıcılar yılda 17 bin ton bal üretiyor. Türkiye’nin her yerindeki arıcılara sorduğunuz zaman ‘Orduluyum’ diyeceklerdir. İlimizde kurulan bu kuruluş akredite laboratuvarları sayesinde balları tahlil ederek, bu hakiki baldır diyebilecek. Bunu gören insanlar güvenle bal alabilecekler. Sadece bölge için değil, Türkiye arıcılığı için de önemli bir merkez burası. Tesiste sadece arı zehrinden, propolis başta olmak üzere her türlü hastalığa karşı vücuda direnç kazandıran mantarlar dahil, virüs dahil arı sütü ve polenin pazarlanabilmesi için daha kolay sistemler olacak. Yani paketleme sistemi. Bal üreticileri balına katmadeğer katacak. Bu da ilimiz için oldukça önemli bir proje” şeklinde konuştu.

 Akil Gençler Platformu’nun davetlisi olarak Ordu’ya geldiğini, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konulu panele katıldığını söyleyen Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış, “Sayın Valimize konukseverliği için, Ordu halkına da gösterdikleri teveccüh için çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin ve milletimizin ağzını tatlandıran Ordu balının daha da yaygınlaşması için AB Bakanlığı yaptığım dönemde desteklediğim projenin bugün de devam ediyor olmasını öğrenmekten çok büyük memnuniyet duydum” diye konuştu.

EDEEE

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-