eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDUDA OLAĞAN ÜSTÜ HAL

ORDUDA OLAĞAN ÜSTÜ HAL
13 Nisan 2017 - 2:49

33068

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu programı öncesi olağanüstü güvenlik tedbirleri alındı. Erdoğan’ın miting yapacağı Cumhuriyet Meydanı’nın çevresindeki resmi kurumlarda çalışanlar 1 gün idari izinli sayıldı. Özel işyerleri de 36 saat süreyle kapatıldı. Miting günü teleferik çalıştırılmayacak kısacası kuş uçurtulmayacak. Havalimanında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi ve gidişi sırasında olağanüstü tedbirler alınacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın Ordu programında görev yapmak için İl dışından 3  bine yakın güvenlik görevlisi Ordu’ya geldi.

 

Emniyet Müdürlüğü il genelinde kontrollerini sıklaştırdı.

 

RESMİ KURUMLARDA ÇALIŞANLARA 1 GÜN İDARİ İZİN VERİLDİ

 

Ordu Valiliği 2935 sayılı OHAL kanunu gereğince Mitingin yapılacağı alan çevresinde bazı tedbirler aldı.

 

Valilikçe alınan tedbirler şöyle;

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayvip ERDOĞAN’ ın 13 Nisan 2017 tarihinde İlimize yapacağı ziyaret programında güvenlik zafiyetinin yaşanmaması için, 2935 sayılı OHAL Kanunu gereğince miting alanı içerisinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerden; Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Altınordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl  Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl  Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl  Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Koruma İlk Müdahale Biriminde çalışan personellerin13 Nisan 2017 tarihinde 1 gün süre ile idari izinli sayılması, Valiliğimizin ana hizmet binasındaki birimlerde çalışan personellerden zorunlu hizmetlerin yürütülebilmesi için her bürodan 1 kişinin belirlenerek diğer personelin de idari izinli sayılmasını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 19 Eylül Stadyumunda kiraya verdiği dükkanların 12 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 20.00 ile 14 Nisan 2017 Cuma sabahına kadar kapatılmasını, Perşembe dolmuş minibüslerinin 19 Eylül Stadyumunda bulunan park yerlerinin 12 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 20.00 ile 14 Nisan 2017 Cuma sabahına kadar bulunduğu yerden kaldırılmasını, 13 Nisan 2017 tarihinde teleferik seferlerinin 1 gün süre ile yapılmaması ve Boztepe’den yamaç paraşütü yapılmasına izin verilmemesi .

 

 

 

PARK YASAK OLACAK

 

Miting günü birçok park ve caddede park yasağı uygulanacak. Konuya ilişkin Emniyet Müdürlüğünden şu açıklama yapıldı;

 

Gün boyunca Atatürk Bulvarında, Valilik, Cumhuriyet Meydanı, Stadyum Civarında, Mehmetçik Bulvarında, Orgeneral İbrahim Fırtına Bulvarında ve Soya Caddesinde araç parkına izin verilmeyecektir.

 

İlçelerimizden de katılım olacağından toplu taşıma araçlarının kullanılması, etkinlik bölgelerine özel araçlar ile gelinmemesi, görevlilerimize yardımcı olunması rica olunur.

 

HAVALİMANINDA OTOPARKLAR KAPATILACAK

 

2 SAAT ÖNCEDEN HAVALİMANINDA OLUNUZ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu Giresun Havalimanı’na gelişi  gidişi sırasında olağanüstğ güvenlik tedbirleri alınacak.

 

Konuya İlişkin Emniyet Müdürlüğünden şu açıklama yapıldı;

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın havalimanına intikalleri ve ayrılışları esnasında havalimanında yoğunluk yaşanacağı düşünüldüğünden, bu tarihteki tüm yolcuların, uçuş saatinden en az (2) saat önce Havalimanında olmaları, ayrıca aynı gün Havalimanındaki açık ve kapalı tüm otoparklarda çalışma olması nedeniyle kapalı olacağından, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için havalimanına gelişlerinde toplu taşıma araçları ve uçuş şirketlerine ait servis araçlarını kullanmaları rica olunuR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-