eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜTSO’da Elektronik Belge Dönemi

ÜTSO’da Elektronik Belge Dönemi
13 Nisan 2017 - 14:55

g

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor’un ‘Sizi Dinliyoruz’ başlığı altında düzenlediği meslek gruplarıyla buluşma toplantılarına bir yenisi daha eklendi. ÜTSO lokalinde 6. Grup olan Bankacılar ve Sigortacılar ile 13. Grup olan manifaturacılar oda yöneticileriyle bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıya ayrıca KOSGEB Ordu İl Müdürü Sinan Şahin, İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özcan, Ünye SGM Müdürü Erdem Esentürk’te katıldı.

ÜTSO Başkanı Durmuş Zor burada yaptığı açıklamada oda faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendirdi. Odanın sadece aidat toplamakla görevli olmadığının altını çizen Zor, üyelerinin işlerini kolaylaştırıcı her türlü çalışmayı oda olarak üstlendiklerini belirtti.

Başkan Zor ÜTSO’da bir yeniliği daha üyelerine duyurdu. TOBB tarafından hayata geçirilen elektronik belge dönemine Ünye’de de geçildiğini ifade eden Zor, bunun ise üyelere sağlayacakları kolaylıklara değindi. Zor, “elektronik belge vermeyle ilgili olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin çalışması vardı. Onun programları yapıldı. ÜTSO’dan arkadaşlar Ankara’ya gittiler. Buradaki her üyemiz elektronik belgeyi odamızdan temin edebilecekler. Artık zaman ve mekan şartı olmaksızın internet üzerinden üyelerimiz elektronik ortamda bu belgeyi alabilecekler. Bu sistem ile elektronik ortamda evrakların alınıp verilebildiği, aidatların yatırılabildiği bir döneme ÜTSO geçmiştir” dedi.

Başkan Zor’un konuşmasının ardından Bilgi İşlem Memuru Cem Helvacı üyelerin elektronik belgeyi nasıl temin edeceğini uygulamalı olarak yaptığı sunumla gösterdi.

Toplantıda ayrıca üyeler KOSGEB, İŞKUR ve Sosyal Güvenlik Merkezi yetkilerine işletmeleriyle ilgili yaşadıkları sorunları ileterek istişare etme fırsatı da buldu.

EDEEE

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-