eskort samsun

ÜNYENETHABER

”Halkoylamasının Huzurlu Geçmesi İçin Tüm Tedbirleri Alındı”

”Halkoylamasının Huzurlu Geçmesi İçin Tüm Tedbirleri Alındı”
16 Nisan 2017 - 12:33
1 (6)

Vali Balkanlıoğlu, “Ordu’da Halkoylamasının Huzurlu Geçmesi İçin Tüm Tedbirleri Aldık”

Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu’ndaki 1058 numaralı sandıkta oy kullandı.

Altınordu ilçesindeki Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokuluna eşi Esma Balkanlıoğlu ile gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, kayıtlı olduğu 1058 numaralı sandıkta, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle ilgili Anayasa değişikliği konusundaki halkoylaması için oyunu kullandı.

Oy kullandığı okuldaki diğer sandıkları da ziyaret eden ve sandık görevlilerine kolaylıklar dileyen Vali Balkanlıoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, seçimin Ordu, Türkiye ve dünya için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu, halkoylaması ile memleketin geleceği için son derece önemli bir kararın verileceğini belirterek, Ordu’da halk oylamasının huzurlu bir şekilde sonlanması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Çıkacak sonucun ülkenin yararına, menfaatine  olmasını dileyen Vali Balkanlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz atanmışlar olarak, emniyet ve asayişten ilimizde birinci derecede sorumlu insanlarız. Emniyet, jandarma, sahil güvenlik, hatta özel güvenlik teşkilatındaki güvenlikçiler, zabıta da dahil bizim emrimizde. Seçim öncesi, seçim esnasında ve seçim sonrasında güvenlik tedbirleri almak, seçim öncesinde propagandaya başlayan siyasiler, devlet büyükleri, kim varsa onların sağ sağlim ilimize gelip, rahatça halka fikirlerini anlatıp, diledikleri yönde oy kullanmalarını söyleyip ayrılmalarını temin etmek, seçim esnasında daha doğrusu vatandaşın tercihini belirtme durumunda hiç bir baskıya maruz kalmadan dilediği yönde tercihini yapması için ortam hazırlamak ve bu işlem bittikten sonra sayım döküm ve merkeze intikal ettirilmesinde güvenliği almak bizim görevimiz. Tabi seçimler malumunuz referandum da aynı mevzuata tabi tutuluyor. Bundan dolayı biz de seçimler, referandumlar hakimlerin kontrolünde yürütülüyor. YSK, il seçim kurulu ve ilçe seçim kurulları tarafından yürütülüyor. Biz de seçim esnasında o kurallara tabiyiz. Ancak güvenliği almakta bizim görevimiz.  Memleketimizde özellikle Ordu için söylüyorum, sakin ve huzurlu bir tercih noktasındayız. Memleketimizin geleceği için son derece önemli bir karar verilecek ve bu karar neticesinde de yönetim sistemimizde değişiklik olabilecek. Allahu Teala hakkımızda geleceğe dönük kardeşliğimizi pekiştiren, istikrarı sağlayacak neyi murat ettiyse o olsun diyorum. Memleketimize vatanımıza mübarek olsun inşallah.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-