eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kaymakamdan Şartlı Tebrik

Kaymakamdan Şartlı Tebrik
17 Nisan 2017 - 15:55

a

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortak çalışması olan okullarda “beyaz bayrak projesi” kapsamında Ünye İnönü İlkokulu ve Ünye’de özel bir okul belirtilen kriterlere uyarak Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Okul Müdürlerine bayraklarını ve belgelerini Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney teslim etti.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’in de hazır bulunduğu teslim töreninde konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “ben bayrak alan okullarımızı tebrik ediyorum. Gönül Ünye’deki tüm okullarımızın beyaz bayrak sahibi olmasını ister. Ancak bakanlıklarımızın bu konuda belirlemiş olduğu kriterler var. Bu okullarımız bu bayrakları alarak hem temizlik hem de hijyen açısından kendilerini ispat etmişlerdir. Ama şunu buradan belirtmek istiyorum ki bu okullarımızın temizliğini kaymakam olarak yakından takip edeceğim. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın temiz ve hijyenik ortamda eğitimlerini tamamlamaları bizim için önemli ve görevlerimizdendir” dedi.

Tuvalet Temizliği Uyarısı!

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney özellikle okullarda tuvalet temizliğinin önemine dikkat çekerek “mikropların en hızlı üreme yeri tuvaletlerdir. Tuvaletlerin temiz olması öğrencilerin sağlığı açısından önemlidir. Bir evin tuvaleti temiz ise o evde yemek yenir. Bu nedenle tuvalet temizliğine okullarımız büyük önem vermeli. Ben de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğim. Tuzruhu gibi kimyasal maddelerle temizlik olmaz, asıl temizlik fırçalamakla olur. Başta bu Beyaz Bayrak alan okullarımız olmak üzere yapacağım ziyaretlerde tuvalet kontrolü yapacağım. Bu konuya okullarımız dikkat etsin” dedi.

Kaymakam Güney konuşmasının ardından okul yöneticilerine Beyaz Bayrak ve belgeleri teslim etti.

dddddd

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-