eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” temalı konferans düzenlendi

“Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” temalı konferans düzenlendi
19 Nisan 2017 - 0:56
002 (1)
Vali Balkanlıoğlu, “Peygamber Efendimizin Hayatını Örnek Alabilsek, Dünya Huzur ve Barış İklimine Yelken Açar”
Kutlu  Doğum Haftası kapsamında Ordu Müftülüğünce  “Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” temalı konferans düzenlendi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda gerçekleştirilen konferansa, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Ali Erbaş, İl Müftüsü Mürsel Öztürk ve  çok sayıda davetli katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığınca  bu yıl 17-22 Nisan 2017 tarihleri arasında “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” ana temasının işlendiği Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılan konferansta bir konuşma yapan Vali rfan Balkanlıoğlu, “Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumunu idrak etmenin mutluluk ve sevincini yaşıyoruz. Kutlu Doğum Haftasında amaç, yüce dinimiz İslâm’ı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i daha iyi anlayıp, idrak edebilmektir ” diye konuştu.
“İslam  dininin kökü barış, kardeşlik ve huzur anlamına geliyor” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Biz sevgili Peygamberimize hakiki ümmet olabilsek, onun sünnnetinden birine sıkı şekilde  sarılabilsek, Müslüman olarak inanın kurtla kuzu yan yana gezer ve toplumun hiçbir kesiminde endişe duyulmaz. Bütün bu savaşlar, katliamlar, bizlerin dinimizden  ve İslamiyet’ten  ne kadar uzak olduğumuzun göstergesi aslında. Kendimizi düzeltebilsek, Peygamberimizin hayatını  örnek alabilsek, inanın dünya huzur ve barış iklimine yelken açar, hiç kimse geleceğine yönelik endişe etmez” şeklinde konuştu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Ali Erbaş
ise, ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ konusuna yer verdiği konferansta, “Kur’an evrensel bir kitaptır. Hz.Peygamber de evrensel bir peygamberdir. Onun vesilesiyle insanlık karanlıktan aydınlığa geçti. İnsan olarak Peygamber efendimizden öğrendiklerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz. İnandığımız gibi yaşamamız lazım. İnandığımız gibi yaşamazsak, yaşadığımız şeylere inanmak zorunda kalırız. İnancımızın gerekliliklerini yerine getirmek gerekiyor” dedi.
2017 yılı Kutlu Doğum Haftası teması olarak “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasının işleneceği hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde, güven konusu bütün yönleriyle ele alınacak.
dddddd
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-