eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “KUMBAŞI MAHALLESİNE HAYIRLI OLSUN”

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “KUMBAŞI MAHALLESİNE HAYIRLI OLSUN”
20 Nisan 2017 - 15:33

thumbnail_haber (3)

Altınordu Belediyesi, yeşil alan oranını artırma çalışmaları kapsamında ilçeye yeni bir park daha kazandırıyor.

Altınordu Belediyesi, projelerini adım adım hayata geçirmeye devam ediyor. İlkbaharla birlikte yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmalarına ağırlık veren belediye, şehrin en büyük parklarından birisi  olacak olan “Kumbaşı park” ile ilgili çalışmalara devam ediyor. İçerisinde, çocuk oyun alanları, Fitness alanı, Basketbol ve futbol sahası,yürüyüş alanı ve otopark düzeni olacak olan bu parkın kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

“ALTINORDU’YA MODERN PARKLAR YAPIYORUZ”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “İlçemizde yeşil alan çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Yeşille bütünleşen bir Altınordu oluşturmayı hedefliyoruz. Şehre daha modern bir görünüm kazandırmak, yeşille iç içe bir Altınordu oluşturmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyor. Altınordu ilçemizin en güzel mahallelerinden olan Kumbaşı mahallesine yapılan bu çalışma geçmiş belediyeler tarafından yapılmayan bir çalışmaydı. Mahalle sakinlerimiz ve burada bulunan Site sakinlerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu çalışmayı hayata geçirdik. Toplam da 4384 m2 alan üzerine yapımı devam eden bu parkımız hem mahallemizin değerini yükseltecek, hem de burada bulunan  sakinlerimize yeni bir yaşam alanına kavuşturmuş olacağız” dedi.

“PARK ETRAFINDA DÜZENLEME YAPILACAK”

Mahalle sakinleri tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanan park çalışmasının kısa sürede bitirileceğini söyleyen Tekintaş, “ Hedefimiz park  içerisinde ve park çevresindeki çalışmaları kısa sürede bitirmek. Bu çalışmalar bitirildiğinde buraya gelen ara yolları da sıcak asfatl ile kaplayacağız.Ardından yol kenarlarını da baskı beton ile yaparak hem mahalle yolumuzu güzelleştireceğiz, hem de kumbaşı mahallemize yakışır bir parkı hizmete sunmuş olacağız. Yeni yapılan bu parkın kumbaşı mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan yapılan çalışmadan memnun olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, Başkan Engin Tekintaş’a teşekkür ettiler.

dddddd

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-