eskort samsun

ÜNYENETHABER

Büyükşehir Zabıtası ile Şoförler Tartıştı

Büyükşehir Zabıtası ile Şoförler Tartıştı
22 Nisan 2017 - 14:31

KKKOL

 

 

Ünye’den Ordu’ya her gün taşımacılık yapan Ünye Seyahat işletmecileri ile Ordu Zabıtası arasında araç parkı yüzünden tartışma yaşandı.

Yıllardır Liseler Mahallesi Devlet sahil yolu üzerinden Ordu’ya gidiş-geliş yapan Ünye seyahatin mevcut yerinin büyük olduğu ve fazla araç durduğu için durağın tek araca düşürülmesi yönünde zabıta ekiplerinin durağa gelip araçların kaldırılmasını istemesi üzerine kısa süreli tartışma çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta müdürü İsa Öztürk ekiplerin başında gelerek şoför esnafıyla bir araya geldi. Ünye Seyahat işletmesi sahiplerinin tepkileri Ordu Büyükşehir Belediyesineydi.  Şoförler buranın tek araca düşürülmesi yönünde bizlere bir tebligat yapılmadan kimseye bir şey söylenilmeden buraya gelip durağın küçültülmesi kadar yanlış bir şey yok. Önce elimizden yazıhanemiz alındı sesimizi çıkartmadık, şimdi geldiniz size bir araçlık yer veriyoruz araçların girdiği cebi kapatıp yaya yolu yapacağız diyorsunuz. Hadi bu işleri yaparken bize sormayın ama bizimde bir başımız var, başkanımızla niye istişare yapılmıyor. Her işi oldu bittiye getiriyorsunuz artık biz buna müsaade etmeyiz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Ben bana verilen emirleri yerine getiriyorum diyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü İsa Öztürk  “Ben sizlerin taleplerini de dinleyip amirlerime ileteceğim, sizler sakin olun, Büyükşehir belediyesi de bir planlama yapıyor, buda halkımızın daha iyi şartlarda ve koşullarda yaşamasıdır, planlamada burada bir araç yerinin bırakılması ve sizlerin yolcularınızı karşılayabileceğiniz bir yer tespiti, ben bizzat buraya gelerek yerinde görmek istedim, geliş amacım budur. Şimdi sizin isteğiniz olan iki araçlık yeri amirlerimle konuşup isteğinizi yerine getireceğim” dedi. Yapılan telefon görüşmelerinin ardından Ünye Seyahat işletmecilerinin istediği iki araçlık yer onaylandı ve iş tatlıya bağlandı.

bbbbbb bbbbbbbb bbbbbbb bbbbb bbb bb b

dddddd2

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-