eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Hep Erkekler Mi Öldürecek” Demişti

“Hep Erkekler Mi Öldürecek” Demişti
22 Nisan 2017 - 15:43

ws

2016 yılında şiddetli geçimsizlik ve maddi sorunlar nedeniyle tartıştığı 75 yaşındaki Recep Özata’yı bıçaklayarak ve vurarak öldürüldüğü suçlamasıyla yargılanan Semra Özata, ifadesinde; “Beni idam edin adalet yerini bulsun” dedi.

2016 Mayıs ayında Altınordu ilçesine bağlı Eskipazar Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında yaşayan Semra Özata (60), eşi Recep Özata (75) ile tartışmaya başlamış, tartışmanın büyümesi üzerine Semra Özata’nın, Recep Özata’yı ekmek bıçağıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladığı öne sürülmüştü. Bıçak ve sert cisimlerle darbe aldıktan sonra ağır yaralanan Recep Özata, kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

‘Hep erkekler mi öldürecek?’ demişti

Olay sonrası jandarma Semra Özata ile kızını gözaltına almıştı. Semra Özata ile kızı burada sucu birlikte işlediklerini ifade etmişti. Hatta Semra Özata, jandarma tarafından sağlık kontrolünü giderken gazetecilerin, “kocanızı neden öldürdünüz” şeklindeki sorusuna, “Hep erkekler mi öldürecek, bir de kadın öldürsün. O beni öldürecekti, ben onu öldürdüm.” yanıtını vermişti. Semra Özata’nın kızı Tellinur Özata (19) ise gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtsız bırakmıştı.

‘Böyle anne tanımıyorum’

Tasarlayarak yakın akrabayı öldürme suçundan yargılanan anne-kızın davasında ilginç gelişmeler olduğu öğrenildi. Jandarmaya cinayete anne ile birlikte işlediğini söyleyen Tellinur Özata ifadesini değiştirerek böyle bir suç işlemediğini annesini yalnız bırakmamak için o an bu yönde ifade verdiğini söylerken artık annesini de anne olarak kabul etmediğini belirttiği öğrenildi.

‘Beni asın ama kızımın suçu yok’

Öte yandan kızının suçu olmadığını savunan Semra Özata’nın ise “Beni asın beni idam edin adalet yerini bulsun. Kızımın bu olayla ilgisi yok.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Bu arada anne kızın daha önce Efirli Cezaevinde birlikte kalırken aralarındaki sorunlar sebebiyle ve kızının isteği üzerine Semra Özata’nın Bafra Cezaevi’ne nakledildiği belirtildi.

Adli Tıp Kurumu’ndan rapor bekleniyor

Bu arada savcılığın yakın akrabayı tasarlayarak öldürmek suçundan Semra Özata ve kızı Tellinur Özata hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği öğrenildi. Ana kızın akıl sağlıklarının yerinde olup olmadığını ve cezai ehliyetinin olup olmadığını belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildikleri buradan gelecek rapora ceza alıp almayacaklarının belirleneceği belirtildi.

dddddd2

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-