Ordu’nun Ünye ve Fatsa ilçesinde Miraç Kandili sebebiyle binlerce vatandaş camilere akın etti.
Hazreti Muhammed’in göklere çıkarıldığı ve 5 vakit namazın emrolunduğu gece olan Miraç Gecesi dolayısıyla camiler doldu taştı. Vatandaşlar kandil kutlaması için özellikle Fatsa’da Orta Büyük Camii’ni ,Ünye’de ise Merkez Büyük camiini tercih etti. Binlerce insanın akın ettiği camide vatandaşlar, Miraç Kandili’ni idrak etti. Kandil programında Mevlidi Şerif ve Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı.
Kılınan namazın ardından program sona erdi. Gece sonunda vatandaşlara bin adet kandil simidi dağıttı.