eskort samsun

ÜNYENETHABER

Turizm Haftası Akkuş’ta Kutlandı

Turizm Haftası Akkuş’ta Kutlandı
25 Nisan 2017 - 10:02

a

Ülkemizde turizmi geliştirmek, farkındalığı arttırmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan turizm haftasının bu yıl 41.si kutlandı.

Ordu’da yapılan programların final etkinliği Akkuş Belediyesi’nin ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programla Akkuş İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliklere, Vali Yardımcısı Fatih Görmüş,  Akkuş Kaymakamı Hakan Balsüzen, Belediye Başkanı İsa Demirci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, İstanbul AKDEF yönetimi, İstanbul, Ankara, Samsun ve Ünye’de kurulan Akkuşlu derneklerin başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak yaptı. Toparlak konuşmasında Ordu’daki turizm faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Toparlak’ın ardından Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci söz aldı. Demirci konuşmasında, “Göreve geldiğimizde ilçemizin turizm potansiyelini arttırmak için gayret gösterdik, Akkuş’ta bulunan tarihi alanların bir haritasını çıkartarak turizme kazandırmak için çalışmalar başlattık. İlçemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin, bu güzellikleri turizme kazandırmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Turizm değerlerimizi gün yüzüne çıkararak hem ülke ekonomisine hem de ilçemiz ekonomisine kazandıracağız” dedi.

Etkinliklerde son konuşmayı Akkuş Kaymakamı Hakan Balsüzen yaptı. Balsüzen konuşmasında “Turizm ülke ekonomisine büyük katkılar yapmaktadır, turizm gelirlerinin artırılması için her bireye görevler düşmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından turizm haftası dolayısıyla okullarda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninde ayrıca Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Vali Yardımcısı Fatih Görmüş ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’a günün anısına plaket takdim etti.

Etkinliklerde Ordu Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı konser verirken geleneksel çocuk oyunları yarışmaları da düzenlendi, renkli görüntülerin yaşandığı yarışmalar sonunda dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi.

Etkinliklerde daha sonra yöresel yemek yarışması düzenlendi. Protokolün jüri olduğu yemek yarışmasında kuru fasulye dalında Hüsne Bardakçı, sarma dalında Hatice Dalgıç, baklava dalında ise Zeynep Demirci 1. oldular. Birbirinden lezzetli yemeklerin yer aldığı yarışmada protokol 1.yi belirlemekte oldukça zorlandı. Yarışma sonunda 1.ler protokol üyeleri tarafından çeyrek altınla ödüllendirilirken katılımcılara da çeşitli hediyeler takdim edildi. Turizm haftası etkinliklerinde son olarak protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından stantlar gezilerek yöresel ürünler incelendi. Gezi sonrası etkinliklerin birincisi Korgan Belediyesi’nin standı seçildi ve önümüzdeki yıl kutlanacak olan turizm haftası programının final etkinliklerini düzenlemeye hak kazandı.

Akkuş’ta düzenlenen turizm haftası final etkinlikleri Sadettin Mercan orkestrası ve Canan Arlı halk müziği konserleriyle sona erdi.

dddddd2

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-