eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN TEKİNTAŞ GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ

BAŞKAN TEKİNTAŞ GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ
25 Nisan 2017 - 16:42

d

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce Geri Dönüşüm haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere “Geri Dönüşüm” ile ilgili bilgi verildi.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcımları, Birim Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Geri Dönüşüm, haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda bir konuşma yapan Başkan Engin Tekintaş “ Altınordu Belediyesi olarak Geri Dönüşüme büyük önem veriyoruz, Geri Dönüşümün, her alanda yaygınlaşması içinde ekiplerimizin büyük çabaları var” dedi.

“GERİ DÖNÜŞÜMÜ ŞEHRİMİZİN GENELİNE YAYACAĞIZ”

Geri dönüşümün ülke ekonomisine sağladığı katkıların önemini vurgulamak ve amacıyla birçok başarılı projeye imza attıklarını ifade eden Başkan Engin Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak Geri Dönüşüme büyük önem veriyouz.  Şehrimiz genelinde başlattığımız bir çok uygulama bizlere geri dönüşüm ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ekiplerimiz tarafından yaygınlaştırılmaya çalışılan bu uygulamanın yakın zaman içinde şehrimizin genelinde olacaktır.Geri dönüşüm sayesinde hem ülke ekonomimiz hem de Belediye olarak bizler önemli kazanımlar elde ediyoruz” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM BİR MİLLİ SORUMLULUKTUR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Geri dönüşümle ilgili her projeye kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirterek;

“Geri dönüşüm konusu bizim çok önem verdiğimiz konulardan biridir. Tüm insanlığın ve yavrularımızın geleceğinin söz konusu olduğu geri dönüşüm ve çevre dostu bütün çalışmalar yerel konuların ötesinde evrensel bir sorumluluktur. Geri dönüşümün ülke ekonomisine sağladığı katkılar da göz önünde bulundurulunca daha da önem kazanmaktadır. Kağıt, karton, metal, cam, plastik, tekstil ve ahşap gibi atık üreten Ülkemiz, maalesef bunun bir bölümünü ekonomiye tekrar kazandırabiliyor. Bu nedenle geri dönüşüm bilincinin küçük yaşlardaki yavrularımıza aşılanması büyük önem taşıyor” dedi

 dddddd2

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-