eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’DE Kİ TURNUVA BİTTİ

ÜNYE’DE Kİ TURNUVA BİTTİ
23 Şubat 2015 - 1:37

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Uysal Açıklaması

4604681

Türkiye’de judonun en yaygın olimpik branşlardan biri olduğunu anlatan Uysal, her geçen yıl daha iyiye gidildiğini belirtti.

Ülke adına olimpiyatlarda madalya alınan branşlardan birinin judo olduğunu hatırlatan Uysal, 2016 olimpiyatlarında yine madalyayı hedeflediklerini dile getirdi.

Uysal, olimpiyatlara katılacak ülke takımlarının belli olduğunu aktararak, şöyle konuştu:
“Hepsine inanıyor ve güveniyorum. Şu anda Türkiye’de judoya çok iyi destek var. Özellikle bakanlığımız ciddi destekler veriyor. Sporcularımızın hiçbir eksiği yok. Biz tüm bu olumlu ortamı madalya ve madalyalarla süslemek istiyoruz. 2016 olimpiyatlarındaki hedefimiz madalya ve madalyalar kazanarak ülkemize dönmek. Beklentimiz 2016 olimpiyatlarına 5 veya 6 sıklette katılıp en az bir madalya almak ama üzerini de almak için elimizden geleni yapacağız.
Türkiye’de bayan judosu, erkek judosundan bir adım daha önde. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Avrupa şampiyonasında 4 bayan sporcumuz madalya aldı. Ümit ediyoruz ki bu bayanların katılımı, olimpiyatlara da madalyayla yansır, aynı şekilde bu başarının erkek sporcularımıza da yansıması olur.”
Özellikle kadın sporcuların kendilerini daha iyi koruyabilmek için judoya başladığına değinen Uysal, kimileri için ise bu sporun hobi olduğunu ifade etti.

 

Uysal, hobi açısından bakıldığında çok kalabalık sporcu kitleleri bulunduğunu anlatarak, “Bu sporcularımızla bir erkek de sokakta kolay kolay baş edemez çünkü çok iyi durumdalar, antrenman yaptıkça çok güçleniyorlar” ifadesini kullandı.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Ünye Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya, 49 ilden, 522 sporcu katıldı.

 

Şampiyonanın üçüncü ve son gününde erkeklerde 100 ve +100 kilo ile kadınlarda 78 ve +78 kiloda dereceye giren sporcular belli oldu.
Dereceye giren sporcular şöyle:
Erkekler (100 Kilo)
1- Mustafa Kuvtak (Kocaeli)
2- İslam Mamaevoğlu (Antalya)
3- Remzi Mehmet Kasap (Rize)
3- Mehmet Mert Ağaoğlu (Sakarya)
Erkekler (+100 Kilo)
1- Kadir Bingöl (Manisa)
2- Ahmet Yıldırım (İzmir)
3- Ahmetcan Çekiç (Tekirdağ)
3- Ali Akay (Kütahya)
Bayanlar (78 Kilo)
1- Çiğdem Bora (Edirne)
2- Firdevs Toprak (Manisa)
3- Deniz Soya Kaya (Trabzon)
3- Raziye Ersoy (Manisa)
Bayanlar (+78 Kilo)
1- Kübra Kara (İstanbul)
2- Sebile Akbulut (Antalya)
3- Büşra Çalışkan (Manisa)
3- Kübranur Esir (Rize)

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-