eskort samsun

ÜNYENETHABER

YEŞİL YOL GERÇEKLEŞİYOR

YEŞİL YOL GERÇEKLEŞİYOR
21 Mart 2015 - 17:16

890217

 

Doğu Karadeniz’de Samsun’dan Artvin’e kadar olan yaylaları birleştirme çalışması olan Yeşil Yol Projesi’nin son durumunu değerlendirmek üzere DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi’nde bir toplantı düzenlendi.
DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya DOKAP bölgesinde yer alan Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon İl Özel İdarelerinden ve Büyükşehir Belediyelerinden üst düzey katılım sağlandı. Toplantıda Ordu’yu Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu temsil etti.
Toplantıda DOKAP Turizm Master Planı kapsamında yer alan ‘Yeşil Yol Projesi’ ile ilgili yapılan, yapımı devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar ele alındı. Bugüne kadar Yeşil Yol Projesi için yapılan yatırım miktarları ve imalatlar hakkında katılımcılara detaylı bir şekilde bilgi aktarılırken karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Yeşil Yol Projesinin önceki yıllara nazaran 2015 yılında daha aktif bir şekilde imalat ve alt yapı uygulamalarının gerçekleşmesi için projelerin İl Özel İdareleri ve Büyükşehir Belediye Başkanlıkları tarafından 30 Mart 2015 tarihine kadar DOKAP İdaresine teslim edilmesi kararı alındı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-