eskort samsun

ÜNYENETHABER

YGS’de Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

YGS’de Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi
27 Mart 2015 - 13:57

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, YGS  2015 sınavında Türkiye genelinde ilk  1000’e giren 6 öğrenciyi  ödüllendirdi.

DSC_7653

Özel Atlaş Fen Lisesi Öğrencisi Batuhan YÜCER, Ordu Fen Lisesi öğrencileri Özkan ALVER, Ahmet Batuhan DEREYURT, Özel Ordu Doğa Koleji öğrencisi Yeliz ÇELİK, Özel Final Fen Lisesi öğrencisi Ali Nejat KARAKULOĞLU, Fatsa Fen Lisesi öğrencisi Elif Nur HALICI’yı makamında  kabul eden Vali İrfan BALKANLIOĞLU, YGS  2015 sınavında ilk  1000’e girme başarısını elde eden öğrencileri tebrik ederek altınla ödüllendirdi.

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, ilk 1000’e girme başarısı gösteren öğrencilerin okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.DIK REKLAM

Ödül töreninde bir konuşma yapan Vali irfan BALKANLIOĞLU, “Ordu Valiliği görevine geldiğim günden beri eğitime çok önem veriyorum. Sürekli okul müdürleri, öğretmenler ve  velilerimizle toplantılar, görüşmeler yapıyoruz.  Ordu’nun eğitim seviyesinin yükselmesini istiyoruz. Bu kadar ilgilenmemiz gösterdi ki, Ordu eğitimini 10 basamak yukarı taşıdı. Eğitimin biraz daha üzerine eğilip, öğrenci öğretmen, okul idarecileri ve  velileri olayın içine kattığımızda Türkiye’de birinci olmamamız için bir engel yok” diye konuştu.

Ordu’nun eğitime çok önem verdiğine dikkat çeken Vali BALKANLIOĞLU, Ordulu birçok üst düzey insanın bulunduğunu belirterek, ”Bizim yapmamız gereken, çocuklarını bizlere emanet eden velilere karşı beklentilerini boşa  ve  memleketimizin geleceği açısından da eğitime çok önem vermektir” dedi.

Vali BALKANLIOĞLU, ”Bizim bu ödül verdiğimiz gençler bir çok başarılı öğrencinin arasından en yukarda olanlar. Arzu ederiz ki, daha da yukarda olalım, birinciler çıkaralım. Bütün öğrencilerimizin ümitsizliğe düşmemesi, çalışmaları halinde bu çocuklarımızın seviyelerinde hata daha iyi olacaklarını biliyorum. Bu ödülleri teşvik amaçlı, örnek amaçlı kardeşlerimize ödüllerini verdik,  bundan da son derece mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, kabulünden dolayı Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na teşekkür ederek, LYS sınavlarında daha başarılı olacaklarını ifade etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-