eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Gayesiz Ve Davasız İnsan Olmaz”

“Gayesiz Ve Davasız İnsan Olmaz”
28 Mart 2015 - 11:19

Ünye İlim Yayma Cemiyetinin Bu haftaki sohbet konuğu Eski Samsun Müftüsü Yrd.Doç. Hayrettin Öztürk oldu.

IMAG6910

Kendimize değil Allaha bağlı ve onun dinine hizmet eden nesillere ihtiyaç var.

Ünye İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Tamer Uysal’ın teşekkür konuşmsıyla başlayan proğram Hayrettin Öztürk okuduğu Kuran tilavetiyle devam etti.DIK REKLAM

Konferansına başlayan Yrd.Doç.Dr. Hayrettin Öztürk; Katılımcılara Müslüman coğrafyasındaki iç çekişmelerden bahsetti.
Öztürk, sahabe döneminden başlayarak günümüze kadar gelen tüm evrelerde islam alemindeki iç çekişmeleri ve fitne durumlarını günümüze ışık tutması babından örneklerle anlattı.
İslam her dönem dünyaya hakim oldu. Ama biz her dönemde içerden çıkan fitnelerle dumura uğradık. Ne zaman ki biz güçlendik o zaman sıkıntılar başladı. Onun için işi dengede tutarak geleceğe Kuranın ışığında emin adımlarla yürümek lazım.
Öztürk; Peygamber efendimizden sonra ümmetin ihtilafa düştüğü fikir ayrılıklarını ve mezhepleri günümüze kadar süren evrelerini örneklerle anlattı.
Öztürk; Allaha kul olan ve onun hizmetinde olan kullara toplumumuzun ihtiyacı var. Hocasının her dediğine el pençe duran amenna diyen alim olmaz. Kendimize değil Allaha bağlı ve onun dinine hizmet eden nesillere ihtiyaç var. Günümüzün en büyük sorunu da budur. Bize hizmet edecek ve bizim istediğimiz gibi düşünen nesil istiyoruz. Bu doğru değil. Allahtan ve Resulünden başka neyi en fazla seviyorsak o bizim ilahımız olmuştur. Bir müslümana Allah ve Resulünden daha fazla hiç bir şey sevimli gelemez.
Gelirse o onun rabbidir ve inandığıdır.
Öztürk; Gayesiz ve davasız insan olmaz.
İnsan bu gayesine ulaşmak için iddialı olmalıdır. İnsan vefakar olmalıdır. İnsan inançlı olmalıdır. İnsan liyakat sahibi olmalıdır.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-