eskort samsun

ÜNYENETHABER

ELEKTRİK KESİNTİSİ KOMPLO MU ?

ELEKTRİK KESİNTİSİ KOMPLO MU ?
31 Mart 2015 - 12:50

“Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz.”

AdsızSZXSXS

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10.36 itibariyle sistemde çökme olduğunu, bazı illere elektrik verilemediğini belirterek, arızanın sebebinin araştırıldığını söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Bakan Yıldız, kesintinin nedeninin araştırıldığı belirterek,

“Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Çökmenin nedenleri araştırılıyor. Ankara’da birçok kesime elektrik verilmeye başlandı. Kesintinin farklı sebepleri olabilir.  Şuan da bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve elektriği vermek. Kesinti 10.36 itibariyle oldu, o saat arzımızın fazla talebimizin az olduğu bir zamandı. Bu yüzden enerji yetersizliği diye bir şey yok. İletim hatlarından veya başka bir şeyden meydana geldi bu araştırılıyor. Ankara’da kriz merkezimiz var gelişmeleri takip edip her bir saatte açıklama yapacağım.” şeklinde konuştu.

Marmara bölgesinde, Eskişehir, Kütahya,Bilecik, Bursa, Kocaeli’nde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi.

Ankara, Adana, Adıyaman, Batman, Karaman,Karabük, Mardin, Trabzon, Aydın, Artvin,Edirne, Düzce, Diyarbakır, Kars, Muğla,Erzurum, Tekirdağ, Sinop, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Isparta, Burdur, Bitlis, Yozgat,Kütahya, Sivas, Kayseri, Çanakkale, Konya, Gaziantep, Hatay, Kırşehir, Denizli,Kahramanmaraş, Eskişehir, Uşak, İzmit, Tunceli, Zonguldak, Elazığ, Bilecik, Samsun ve Ordu’ da kesintiler oldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-