eskort samsun

ÜNYENETHABER

KURTULMUŞ İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU

KURTULMUŞ İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
05 Haziran 2015 - 14:55

Ordu OSB Yönetim ve Müteşebbis Heyeti toplantısına katıldı

11401235_607639432671879_2595705492325814163_n

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Organize Sanayi’nde faaliyette bulunan Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ)yunus_emre-21-214x300 firmaları, fındık ihracatçıları ve imalat sektör temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Özel bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltıya Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, OrduBüyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu milletvekili adayları da katıldı.

 

Kahvaltıda iş adamlarına bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hükümetolarak Türkiye’nin üretim kapasitesini arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’nin 1999-2001 yılları arasında ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldığını,28 Şubat’ta halkın iradesiyle seçilmiş olan bir hükümetin ‘ali cengiz oyunlarıyla bertaraf edilmesi’ sonucu Türkiye’nin hızla siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa sürüklendiğini hatırlatan Kurtulmuş, “Rahmetli Başbakan Ecevit’in önüne yazar kasa atıldığı, esnaf sanatkarın sokaklara çıkarak gösteriler yaptığı dönemleri hep beraber hatırlıyoruz. Türkiye’nin IMF’nin kapısında 5-10 milyon dolar, 20-25 milyon dolar alabilmek için beklediğini unutmuyoruz. O sebeple üretim seferberliği açısından sizi önemsiyoruz. Bu Numan KurtulmuÅŸülke için, bölge için, bu memleket için taş üstüne taş koyan kim varsa sırtımızda taşırız” dedi.

 

Ordu-Giresun Havalimanı, Karadeniz otoyolu,Marmaray, 3. köprü, 3. havalimanı gibi yatırımların ‘insanlar oradan oraya gitsin, oradan oraya uçsun’ diye değil, üretim seferberliği oluşturmak için bir altyapı niteliğini taşıdığını belirten Kurtulmuş,Ordu’da yapmayı planladıkları 5 mega proje ileOrdu’nun ve çevre illerin alt yapısını tamamlayarak ekonomik istikrarı arttırmak istediklerini dile getirdi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-