eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sağlıklı bir toplum, güçlü bir toplumdur

Sağlıklı bir toplum, güçlü bir toplumdur
06 Ocak 2015 - 9:59

VEREMLE SAVAŞ HAFTASI

1 yeni

Sağlıklı bir toplum, güçlü bir toplumdur. Toplum sağlığı ülkelerin geleceği açısından önemlidir ve gereklidir. Yaşam şartları ve sosyo-ekonomik durum toplum sağlığını etkilemektedir. Yaşam seviyesi yüksek toplumlarda ortaya çıkabilecek hastalıkların önlenmesi geri kalmış toplumlara göre daha fazla mümkündür.

İçinde bulunduğumuz hafta Veremle Savaş Haftasıdır. Verem, insan sağlığı açısından tehlikeli hastalıklardan biridir. Bulaşıcı olan verem hastalığından aşı yoluyla kurtulmak mümkündür. Hastalığın tedavisinde gerekli özen gösterilmeli ve duyarlı olunmalıdır. Tüm hastalıklarda olduğu gibi veremle savaşta da erken teşhis büyük önem arz etmektedir. Ülkemizde verem hastalığı ile mücadelede önemli başarılar kaydedilmiştir. Aşılar verem savaş dispanserlerinde büyük bir titizlikle uygulanmış ve hastalığın yayılması önlenmiştir.

Günümüzde verem hastalığı ile mücadele halen devam etmektedir. Çünkü verem dikkat edilmediği ve önlem alınmadığı takdirde toplum sağlığı için ciddi anlamda tehlike arz eden bir hastalıktır. Erken teşhis ve iyi beslenme ile tedavi edilmesi mümkündür.

Hastalıklara karşı duyarlı olmalı ve eğitici faaliyetlerle toplum üzerinde duyarlılık yaratılmalıdır. Sağlıklı bir toplum güçlü bir toplumdur. İçinde bulunduğumuz Verem Savaş Haftası dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor, saygılar sunuyorum.

Ahmet Çamyar

Belediye Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-